НБУ очікує в 2021 році зростання середньої зарплати на 15%

Національний банк України очікує в 2021 році зростання середньої заробітної плати на 15% при підвищені мінімальної на 30%, повідомив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

«Ефект перенесення очікуємо більш спокійний, тому що економіка все ще буде слабкою і тільки почне відновлюватися після кризи. За нашими оцінками, при 30%-му зростанні мінімальної зарплати середня виросте в наступному році десь на 15%», – сказав він в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Сологуб зазначив, що, за його оцінками, підвищення «мінімалки» не матиме великого впливу на курс, тоді як на інфляцію матиме «невелике, але не таке значне».

«Чисто механічно, з точки зору облікової ставки, це повинно вгору підтягувати її траєкторію, якщо інфляція виходить вище мети, але на економіку в цілому багато факторів впливає», – додав заступник голови НБУ.

Він додав, що підвищення мінімальної зарплати буде враховуватися в жовтневому прогнозі Нацбанку.

Як повідомлялось, 29 серпня, ввечері президент України Володимир Зеленський підписав закон про підвищення з 1 вересня 2020 року мінімальну заробітну плату до 5 тис.грн.

В Офісі президента відзначали, що підвищення мінімальної зарплати з вересня 2020 року є першим етапом, другим стане підвищення з 2021 року до 6 тис.грн. Крім того, протягом 2021 року планується подальше збільшення до 6,5 тис.грн.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ