НБУ ввів обов’язкову ідентифікацію користувачів електронних грошей

НБУ ввів обов’язкову ідентифікацію користувачів електронних грошей. Про це йдеться в постанові правління НБУ, яке вступило в силу 15 вересня.

Що це означає

Банки повинні будуть здійснювати ідентифікацію та верифікацію користувачів електронних грошей так само, як і при відкритті рахунків. Мова про клієнтів, які відкривають електронні гаманці, щоб з них оплачувати покупки в інтернет-магазинах, послуги і т.д.

Крім того, переклади з використанням електронних грошей повинні будуть супроводжуватися інформацією про платника і одержувача – як і при звичайних грошових перекази.

За даними НБУ, така вимога існує ще з 28 квітня 2020 року – дати набрання чинності закону про фінмоніторинг. Фінансові установи, у яких вже є клієнти, які використовують електронні гроші, повинні здійснити їх ідентифікацію та верифікацію в рамках планового оновлення або уточнення інформації клієнтів.

Перевірка користувачів не потрібна, якщо:

  • Операція з електронними грошима проводиться з використанням заздалегідь оплаченої карти. (Мова очевидно про операцію з використанням банківської карти, по якій користувач вже ідентифікований і верифікований).
  • Здійснюється оплата товарів готівкою або за допомогою платіжної картки з використанням електронного гаманця, який відкривається тільки для проведення цієї операції.

Також регулятор скасував ліміти на перекази та розрахунки в електронних грошах для ідентифікованих та верифікованих користувачів електронних гаманців. При цьому на поповнюваних електронних гаманцях може зберігатися не більше 400 000 грн; на непоповнюваних – до 5000 грн.

Також НБУ посилив вимоги до банків-емітентів електронних грошей, щоб зменшити ризики неправомірного використання електронних грошей комерційними агентами.

Для розуміння, емітентом електронних грошей в Україні може бути тільки банк. У той же час небанківські фінансові установи та інші комерційні компанії можуть бути агентами і надавати послуги з розповсюдження електронних грошей, поповнення електронних гаманців і здійснення розрахунків.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ