Не працюйте вранці, щоб більше встигнути: правила ефективності Білла Гейтса і Джеффа Безоса

Джейсон Атен, редактор з маркетингу та продажу в Fit Small Business, Inc., підготував статтю про те, як починати день, щоб провести його більш продуктивно.

Це може здатися малоефективним, але якщо в першу чергу з ранку займатися не роботою, можна встигнути зробити набагато більше протягом дня.


Я стовідсотковий жайворонок. Так-так, знаю, зараз деякі з вас захочуть негайно закрити цей текст і більше мене не читати. Я розумію, раніше теж був таким. Тобто, поки не зрозумів, скільки всього я дійсно можу встигнути зранку.

Щоб ви розуміли, «зранку» мається на увазі з 5 до 7 години. Для мене це найкращий час. За ці дві години я встигаю куди більше, ніж за весь день. Ні, не тільки тому, що мені просто не подобається спати, поки всі інші сплять, хоча для письменника з чотирма маленькими дітьми це теж тема.

Я розробив собі рутину, яка допомагає мені зберігати продуктивність. Я називаю її законом першочергових речей. І, до речі, я такий не один. Більш продуктивні люди, ніж я, теж дотримуються цього закону, включаючи Білла Гейтса, Говарда Шульца і Джеффа Безоса.

По суті, закон першочергових справ свідчить: перше, що ти робиш, коли ти прокидаєшся вранці з ліжка, впливає на твою продуктивну решту дня. Не дуже зрозуміло, поки не усвідомлюєш, що для більшості дуже продуктивних людей першочергова справа вранці – зовсім не робота. Ось і у вас повинно бути так само.

Через хвилинку ми до цього повернемося, але давайте спочатку розглянемо, чим займаються вранці високопродуктивні особистості.

Наприклад, Білл Гейтс починає день з бігової доріжки і паралельно дивиться освітні програми. Гендиректор Twitter Джек Дорсі півгодини медитує, потім займається спортом. Говард Шульц любить вставати раніше, щоб повправлятися на велотренажері, і тільки потім береться за роботу.

Джефф Безос, як відомо, до 10 ранку не призначає ніяких ділових зустрічей. Цей час він присвячує іншим домашнім заняттям.

А тепер пояснення, чому це правило має таку силу. Більшість людей вискакують з ліжка, хапають телефон (не завжди в такому порядку) і відразу починають переглядати пошту, повідомлення, твіттер та інші новинні стрічки. Тобто, з моменту пробудження ми вже починаємо реагувати на зовнішні вимоги замість того, щоб створити для себе трохи вільного простору і дозволити тілу і розуму поступово включитися в роботу.

Цей простір насправді куди важливіший, ніж вам здається. Перші ранкові заняття задають напрямок на весь день. Якщо ви першою справою відповідаєте на чийсь лист з терміновими питаннями і вимогами, ви можете взагалі не повернутися до інших важливих речей, які вам необхідно було зробити.

Це особливо важливо для віддаленої роботи – а багато людей нині працює саме так. Фізичні кордони між будинком і місцем роботи зникли. Дуже легко допустити повне злиття цих двох зон. Не дозволяйте цьому статися. Починайте день з чогось крім роботи. Ви здивуєтеся, скільки всього ви встигнете зробити.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ