Нове у НБУ: комітет з регулювання ринків небанківських фінпослуг

Правління Національного банку створило Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг і делегувало йому основні повноваження з нагляду за небанківськими фінансовими установами. Про це повідомляє пресслужба регулятора.

Правління Національного банку створило Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг і делегувало йому основні повноваження з нагляду за небанківськими фінансовими установами.

«Відтепер основні наглядові повноваження за небанківським фінансовим установам буде реалізовувати новостворений Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності небанківських фінансових послуг», — йдеться в повідомленні регулятора.

Чим займатиметься комітет

До основних завдань Комітету належить вирішення питань нагляду та регулювання, забезпечення реєстрації та ліцензування учасників ринку, застосування заходів впливу та штрафних санкцій до фінансових установ за порушення і забезпечення захисту прав споживачів небанківських фінансових послуг.

Також Комітет буде займатися координацією роботи підрозділів з нагляду, визначенням тенденцій розвитку ринків та наданням відповідних пропозицій правлінню НБУ, сприянням вдосконалення законодавчої бази для здійснення нагляду і регулювання та забезпеченням стабільності ринків.

Новостворений орган отримає право приймати рішення щодо:
  • ліцензування та реєстрації фінансових установ та інших учасників небанківського фінансового ринку;
  • узгодження або відмови в придбанні істотної участі в банках;
  • ідентифікації та визнання небанківських фінансових груп;
  • застосування заходів впливу за порушення в сфері захисту прав споживачів;
  • порушення законодавства з питань фінансового моніторингу.

Склад Комітету

Склад Комітету включає голови — профільного заступник голови правління НБУ, двох заступників голови Комітету — директора Департаменту нагляду за страховим ринком і директора Департаменту ліцензування, а також п’ятьох членів Комітету.

До складу комітету увійшли директори профільних департаментів, які займаються небанківськими фінансовими установами.

Нагадаємо

З 1 липня Нацбанк перебрав на себе функції регулятора ринків небанківських послуг. Зміни пов’язані з набранням чинності закону про «спліт».

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ