Нові правила в’їзду в Україну: невакцинованим потрібно встановлювати додаток «Вдома» на 72 години

У жовтні 2021 року уряд оновив правила в’їзду в Україну. Громадянам, які перетинають кордон, знадобиться встановити додаток «Вдома» (раніше «Дій.Вдома»), проте працювати він буде за новим принципом.

Нагадаємо, 16 червня Кабмін тимчасово скасовував обов’язкову обсервацію у зв’язку зі знаходженням України в зеленій карантинній зоні, а додаток «Вдома» відключали.

  • Як повідомляють у Мінцифри, тепер невакцинованим приїжджим з інших країн необхідно встановити «Вдома» на 72 години — до моменту появи в додатку негативного результату ПЛР-тесту або тесту на антиген. Після цього, «Вдома» можна видалити. Таким чином, проходити контроль на основі даних геолокації й розпізнавання особи, як це було раніше, більше не потрібно.
  • Відзначається, що тест обов’язково має бути зроблений у лабораторії, верифікованій МОЗ. Якщо він виявиться позитивним, потрібно зателефонувати до свого сімейного лікаря. Що робити далі і як у такому випадку працює додаток «Вдома» — у Мінцифри не уточнюють.
  • У разі, якщо людина не зробила тест після перетину кордону, через 72 години додаток буде вимкнено, а інформація автоматично буде передана в правоохоронні органи. Поліція вибірково перевірить перебування в місці самоізоляції.
  • Якщо ж людина не захоче встановлювати додаток «Вдома», громадянам України доведеться пройти 14-денну обсервацію, а іноземцям буде відмовлено у в’їзді в країну.

Для реєстрації в додатку «Вдома» потрібно буде вказати наступні дані:

  • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності);
  • серія і / або номер паспорта;
  • місце самоізоляції;
  • номер телефону.

Що таке «Вдома»

«Вдома» (раніше «Дій.Вдома») — мобільний додаток для контролю за самоізоляцією, який Мінцифри запустило 7 квітня 2020 року. Спочатку, сервіс перевіряв геолокацію прибулої в Україну людини, уточнюючи її перебування в місці проходження самоізоляції, а також відправляв пуші з нагадуванням вислати селфі для підтвердження. Крім того, з програми можна було викликати екстрену медичну допомогу.

16 червня 2021 року Кабмін скасував обов’язкову обсервацію, а додаток «Вдома» відключили, поки Україна перебувала в зеленій карантинній зоні. До жовтня 2021-го перетинати кордон України громадяни країни й туристи могли безперешкодно. У цей час «Вдома» оновлювали, повідомляють у Мінцифри.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ