Nvidia купила розробника процесорів Arm за $40 млрд у Softbank. Це найбільша угода року

Вдень 13 вересня американська преса заявила, що Nvidia швидше за все підпише договір про викуп бізнесу Arm у компанії Softbank. Угода не змусила себе чекати: вже 14 вересня документи були підписані, угода офіційно анонсована.

Найбільша угода 2020

По ряду причин 2020 рік не був багатий на великі угоди. Викуп бізнесу Arm компанією Nvidia за $40 млрд у Softbank – поки рекорд. Це рекорд і для самих учасників: бізнес Arm ніколи не оцінювався так дорого, а Nvidia ніколи не платила настільки значні суми за поглинання.

Softbank отримає $21,5 млрд акціями Nvidia, ще $12 млрд – готівкою. Ще близько $5 млрд Softbank отримає акціями або готівкою за виконання Arm поставлених цілей, а $1,5 млрд піде співробітникам.

Чому Softbank продає Arm?

Експерти вважають, що для Softbank угода по продажу бізнесу Arm – вельми вигідна:

  • Softbank купила Arm в 2016-му за $32 млрд. Тепер компанія продає бізнес і отримує 1) готівку 2) акції величезної Nvidia. Все це з прибутком для себе.
  • Arm при Softbank не розвивалася так стрімко, як того б хотілося кожній зі сторін. За останні чотири роки вартість акцій Nvidia зросла в 10 разів, капіталізація перевищила $300 млрд. За цей же час, як видно за умовами угоди, Arm зросла лише на 25%.
  • Softbank, після низки інвестиційних невдач, серед яких провальний WeWork, потребувала додаткових коштів. Угода з Nvidia дозволила отримати гроші з премією, а не дисконтом, і заробити.

Навіщо Arm компанії Nvidia?

Nvidia і Arm – одні з найбільших гравців на ринку по створенню процесорів. Перша компанія сильна в графіці, друга – в створенні мікропроцесорів, які використовують всі провідні світові компанії світу в своїх смартфонах. Вважається, що угода дозволить зміцнити позиції кожної з компаній за рахунок обміну досвідом і технологіями. І хоча Arm залишиться окремим підрозділом зі своєю штаб-квартирою і менеджментом, тепер це частина величезної Nvidia. Як пише американський Forbes, Nvidia-Arm тепер може працювати практично у всіх сегментах ринку: дата-центри, комп’ютери, смартфони, IoT, графіка і т.д. У Nvidia вже заявили, що почнуть вкладати ще більше в R&D.

Що може піти не так

Регулятори. Зараз на затвердження угоди закладено близько 18 місяців. За цей час угоду повинні перевірити чиновники з Китаю, США, Великобританії і ЄС відповідно до антимонопольного законодавства.

Справа в тому, що після перетворення Nvidia і Arm в одного гравця – це буде величезна компанія з контролем створення чіпів в абсолютно різних областях. Противників такої угоди може бути безліч, починаючи від Samsung і закінчуючи Qualcomm. Великі технологічні компанії, які є клієнтами Nvidia і Arm, тепер по суті будуть залежати від одного гравця. Свого часу через можливий антимонопольний розгляд від покупки Arm відмовилася компанія Apple, якій угоду принесла команда Softbank.

У Nvidia впевнені, що все пройде нормально. У компанії заявили, що не будуть змінювати або заважати розвитку бізнесу Arm і зосереджені на тому, щоб отримати більше клієнтів, а не втратити тих, хто вже є.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ