Оцінка Canva зросла до $ 15 млрд. Це онлайн-редактор для дизайну з виручкою $ 500 млн

Американське видання Forbes представило двох нових мільярдерів з Австралії – це засновники онлайн-інструменту для дизайну Canva. Редакція коротко розповідає про програму.

  • Згідно із даними видання, Canva 6 квітня закрила новий раунд на $ 71 млн.
  • Завдяки цьому оцінка сервісу зросла до $ 15 млрд.
  • У самій компанії стверджують, що цілком прибуткові: зростання у 2020-му склало 130% і досягло $ 500 млн виручки.
  • Завдяки новому раунду інвестицій, засновники Canva Мелані Перкінс і Кліфф Обрехт стали мільярдерами. За оцінкою Forbes, у кожного близько 15% компанії, стан кожного – близько $ 2 млрд (видання рахує оцінку з дисконтом 10% для приватних компаній). У Canva є третій співзасновник, Камерон Адамс, його частка невідома.
  • Зараз у сервісу близько 55 млн користувачів зі всього світу. Платних користувачів близько 3 млн.
  • Бізнес компанії сильно виріс під час пандемії і у Canva очікують, що зростання продовжиться.
  • Гроші витратять на розширення штату, відкриття нових офісів та поглинання. Також новий раунд дозволив старим інвесторам вийти і зафіксувати прибуток.

Canva – приклад того, як, здавалося б, простий інструмент може стати затребуваним у всьому світі мільйонами користувачів. Canva, по суті, дає можливість без особливих навичок створювати і редагувати фото, ілюстрації, картинки та інше. Якщо вам потрібен гарний плакат – його можна зробити у Canva, безкоштовно. Сервіс запустили у 2013-му і вже у перший рік він мав 750 000 користувачів. До грудня 2019-го число користувачів зросло до 20 млн осіб, а за останній рік – до 55 млн користувачів.

Велика частина користувачів не платять за сервіс. Кому потрібні додаткові функції, можуть підключити собі один з двох тарифних планів: Pro версія за $ 13 в місяць або Enterprise для компаній за $ 30 в місяць. Зараз у сервісу 3 млн платних користувачів, 85% з 500 найбільших із виручки компаній у США користується послугами сервісу.

Canva стала єдинорогом ще у 2018-му, коли залучила $ 40 млн від Sequoia Capital. У 2019-му компанія залучила два раунди на $ 70 млн і $ 85 млн, після чого оцінка зросла до $ 3,2 млрд. У 2020 році сервіс залучив ще $ 60 млн, знову подвоївши оцінку – до $ 6 млрд. Після останнього раунду на $ 71 млн оцінка зросла до $ 15 млрд. Усього сервіс залучив понад $ 350 млн.