Олексій Яременко, LeverX Group: ” Ми наймаємо людей по всій Україні і роглядаємо відкриття нових офісів”

LeverX Group  відкрила офіс в Києві більше пів року назад. Які плани в міжнародної ІТ-компанії на ринку України? В якому напрямку розвивається компанія, на яких технологіях робить акцент. Про це та інше Banda.media дізналася з розмови з керівником київського офісу Олексієм Яременко.

LeverX Group розвивається в двох напрямках:Emerline та LeverX. Чим вони відрізняються і як з’явилися?

Ми розпочинали 18 років назад, як компанія яка спеціалізується на впровадженні і кастомізації рішень SAP.

Паралельно з 2008 року, ми розпочали розвивати веб- і мобільну розробку на Java, Python, .NET, Node.JS  та інших мовах. В результаті в 2011 році з’явився бренд Emerline, який сьогодні працює із стартапами із Кремнивої долини, середнім та великим бізнесом,розвиває власні продукти і використовує різноманітні стеки технологій,не пов’язаних з SAP.

Ці два напрямки дозволили компанії вийти на рівень системного інтегратора. Ми пропонуємо клієнту як комплексне рішення на базі SAP, так і розробку повного циклу з використанням інших технологій.

Багато ІТ-компаній зіштовхуються з високою плинністю персоналу. Як з цим справи в LeverX Group?

У нас низька плинність: до активного росту, який спостерігається у нас останні роки, середня тривалість роботи була більше 5 років. Зараз цю цифру підрахувати важко,адже тільки за минулий рік ми виросли на 40%, в команді багато нових співробітників.

Як вам вдається тримати даний показник  на такому рівні?

Низька плинність пов’язана з багаторічною політикою компанії : ми беремо людину не під один проект, а в команду, де вона може розвиватися, працювати на різноманітних проектах як для стартапів, так і великого бізнесу, чи займатися розробкою продуктів. Також важливу роль грає те, що ми ніколи не скорочували персонал через економічні кризи чи несподівані дії зі сторони замовників, тому люди відчувають впевненість та надійність зі сторони роботодавця.

Сьогодні, коли ІТ-компанії пропонують майже однакові бенефіти у вигляді розваг, медичного страхування, оплати різноманітних активностей та іншого, важко запропонувати щось нове. Але все ж реально виділитися, якщо реалізувати індивідуальні потреби кожного співробітника в розвитку.

Ми підтримуємо участь наших працівників в мітапах, конференціях, забезпечуємо необхідною літературою, вітаємо проявлення ініціативи і т.д. Компанія робить все можливе, щоб працівник міг спробувати себе в новому напрямку. Наприклад, є в нас R&D-відділ, завдяки якому ми розвиваємо такі напрямки, як Data Science, AI, Machine Learning, IoT, Augmented Reality.

Чи застосовуєте ви ці технології на проектах?

Так, до того ж кількість таких проектів зростає, вони стають повсякденною реальністю наших спеціалістів. Наприклад, недавно Emerline закінчила проект для каліфорнійського інституту – SRI International (Stanford Research Institute), де використовувалася технології Data Science. Ця компанія існує з 1946 року та відома на ринку такими винаходами, як комп’ютерна мишка, перший прототип Інтернету ARPANET, Siri та інші.

Наша команда автоматизувала процеси проектування і одночасно виконання десятків хімічних експериментів на лабораторному обладнанні. Його використовують для винаходу різних способів синтезу існуючих та нових елементів, ліків і речовин.

Розкажіть про плани LeverX Group в Україні

До кінця року ми плануємо збільшити команду до 130 людей,зараз в нашій команді 55 спеціалістів. Пандемія навчила людей жити та працювати по новому, тому в нас немає прив’язки до офісу, багато працюють віддалено, а ми наймаємо співробітників не тільки із Києва, а і з будь якого міста України. Сьогодні у нас відкриті вакансії в Україні на такі позиції, як Java-, Node.js-, ABAP- и Frontend-розробники.

Україна дуже важлива для нас,адже в близькому майбутньому ми плануємо збільшити кількість співробітників до декількох сотень чоловік, також розглядається можливість відкриття офісів в інших містах України.

Чи планує LeverX Group навчати спеціалістів з нуля в Україні?

В нас є досить великий досвід в цьому, більше десяти років ми організовуємо безкоштовні курси з подальшим працевлаштуванням з різних напрямків: ABAP, Java, Python, DevOps, Node.js, Frontend та інших. В нашому київському офісі зараз дві групи навчаються ABAP- и SAPUI5-розробці. В середньому курс проводиться раз в квартал, але буває і частіше. Ми не обмежуємося одним Києвом, а й навчаємо людей з інших українських міст.

Деякі курси проходять в онлайн-режимі, деякі – оф-лайн в нашому офісі, так як в цього формату є незаперечні переваги. В першу чергу, це живе спілкування з лектором і однокурсниками, що дає слухачу краще розуміння роботи в команді,а ми перевіряємо софт-скіли.

По друге, в офлайн-форматі менше відволікаючих факторів під час лекції. По третє, це тісне знайомство з компанією та її цінностями, адже ти бачиш реальний офіс, людей, а не картинки із презенцації на екрані.

В Україні в скорому часі з’явиться “Дія City”, про яку по різному відгукуються. Як ця подія змінить ІТ-індустрію України?

Ми очікуємо, що “Дія City» матиме позитивний вплив на ІТ-індустрію і дозволить збільшити “вагу” України на світовому ІТ-ринку. Як показує практика країн, в яких є спеціальні режими для ІТ-індустрії, впровадження таких “спецрежимів” завжди позитивно впливає на розвиток ІТ.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ