Онлайн-безліміт «Київстар» уріжуть з 90 ГБ до 40 ГБ в місяць. У оператора це називають «політикою справедливого використання»

Один з найбільших в Україні операторів мобільного зв’язку «Київстар» має намір змінити свою політику «справедливого використання» мобільного інтернету: 40 ГБ в місяць замість 90 ГБ. Про це повідомляє ITC. Зміни вступлять в силу з 5 жовтня.

Що це означає

Тарифи «Київстар», які в компанії називають безлімітними, насправді мають обмеження. На сьогодні користувач може завантажити тільки 3 ГБ трафіку в добу, після чого включиться так званий шейпінг – швидкість завантаження штучно знижується до 0,8 Мбіт/с. На наступний день обмеження знімається, і можна було знову завантажити 3 ГБ на максимальній швидкості.

Таким чином, за 30 календарних днів користувач міг викачати 90 ГБ трафіку. У «Київстар» стверджують, що тільки 1% користувачів в день викачували стільки даних.

Що зміниться

Тепер, замість 90 ГБ на максимальній швидкості, користувачі безлімітних тарифів «Київстар» отримають 40 ГБ трафіку на календарний місяць для контракту або 4 тижні для припейду. Після цього швидкість передачі даних будуть знижувати до 0,8 Мбіт / с.

Ці зміни поки не опубліковані на сайті «Київстар».

40 ГБ – багато чи мало?

У «Київстар» вважають, що такого обсягу даних вистачить більшості користувачів мобільного інтернету в Україні. Втім, якщо трафіку буде не вистачати, можна замовити послугу «Турбо кнопка» і за 10 грн докупити 1 ГБ до кінця дня. Дана послуга також стане доступна після 5 жовтня.

В умовах пандемії споживання мобільного інтернету зростає, і складно сказати, чи дійсно 40 ГБ в місяць (близько 1,4 ГБ в день) досить при активному користуванні мобільним інтернетом. Як зазначає ITC, 30-хвилинний відеодзвінок в Zoom легко тягне 2-2,5 ГБ трафіку.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ