Оприлюднений аудиторський звіт першого етапу медичної реформи

Київ. 30 вересня. УНН. Оприлюднений аудиторський звіт першого етапу медичної реформи, який показав як витрачались кошти для лікування пацієнтів. Про це повідомляє УНН з посиланням на Telegram-канал Лиса правда.

«За два роки, НСЗУ через відсутність контролю за лікарями, з якими пацієнти підписали декларацію, але по факту не отримували послуг, сплатила 1 119 500 грн», – пише джерело.

Відмічається, о Національна служба здоров’я України майже не проводила перевірку витрат за договорами з лікарями.

«В НСЗУ заключили 1500 договорів з лікарями. Однак, за два роки силами НСЗУ були проведені перевірки витрат тільки по 5 таким договорам. Вся суть внутрішньої перевірки НСЗУ зводилась до верифікації пацієнта, щоб переконатись справжній він чи ні», – говорить повідомлення.

Крім того, за даними джерела, декларації померлих пацієнтів в деяких випадках продовжували бути активними.

«Якщо людина заключила декларацію з лікарем, але помер – держава все рівно продовжувала сплачувати гроші на його лікування. Інформацію про померлих пацієнтів, у яких активні декларації НСЗУ отримують в ручному режимі – шляхом запиту до Мінюст. В такому випадку, ясна річ – не кожен день. А значить ця історія не системна. Для розуміння, в травні цього року, в амбулаторії №6 Миколаєва була виявлена карта особи, померлої в липні 2018 року. Тобто, всі ці два роки на його лікування виділялись гроші», – додається в повідомленні.

Також повідомляється, що інформація про пацієнтів знаходиться в приватних руках.

«На рівні амбулаторій і лікарень, кожна користується своєю внутрішньою базою даних про пацієнтів. Платформу під неї беруть на свій розсуд в приватних компаніях. У кожній такій внутрішній системі свій власник, в тому числі на права користування такою системою. Єдиної централізованої системи немає. Кожен представник первинної медичної допомоги – це автономна організація зі своєю системою і своєю орендованою цифровою платформою», – пише джерело.

Повідомляється, що у спеціалістів вузького профілю заробітна плата прив’язується до мінімальної заробітної плати.

«20 тисяч зарплати педіатру, і мінімалка спеціалісту вузького профілю. Коли говорили, що медична реформа вплине на реальну зарплату лікарів на руки – не брехали. Середній зріз по Україні показує середньомісячний оклад лікарів первинної медичної допомоги від 10 000 до 19 000 гривень на рівні 20 000 гривень. Спеціалістів вузького профілю: від лорів до неврологів це не зачепило. Їх зарплата прив’язана до мінімалки. І при цьому, що лікарі з якими заключено декларацію в 70 відсотках направляють своїх пацієнтів саме до лікарів вузького профілю», – говориться в джерелі.

Також звіт показав, що премії отримали і ті лікарі, які не прийняли ні одного пацієнта.

«Аудит зафіксував факти премій на 200 і 300. Отримували премію як ті, хто приймав більш пацієнтів чим є, як і ті, хто зовсім нікого не приймали», – відмічається в повідомленні.

Крім того, опитування показало, що більшість пацієнтів вважає, що ситуація стала краще.

«В рамках аудиту опитали і самих пацієнтів. Більшість вважає, що ситуація стала краще. Однак 83% опитаних в Вінницькій області вважають, що якість послуг не змінилось. Але тут важливо відмітити – опитування проводилось саме якості послуг лікарів первинної медицини», – підсумовується в повідомленні.

Нагадуємо, раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов план реформи екстреної медичної допомоги до 2023 року.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ