Осінній карантин: локдаун в Україні може бути в листопаді

Нова хвиля коронавіруса може прийти в Україну уже в кінці осені – в листопаді. Головний санітарний лікар України Ігорь Кузін вважає, що новий спалах захворювання обов’язково буде.

“Третя хвиля коронавірусу обов’язково буде. Нові спалахи спостерігаються в більшості європейських країн”, – розповів Кузін в інтерв’ю ВВС.

Також Ігорь Кузін говорить, що ситуація в Україні під контролем. Місцева влада буде вирішувати, вводити локдаун чи ні. Але якщо в більшості регіонів буде велика кількість захворівших, Україна опиниться в червоній зоні та введуть локдаун по всій країні.

На сьогодні в Україні зареєстровано 520 випадків штама “Дельта”. Більшість захворівших в Львові, Івано-Франківську, Тернополі, Києві та Одесі.

Вакцинація українців

Повністю вакцинувалися вже 3.3 млн. українців. Хоча міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявляв, що до кінця літа вакцинують 5 млн. українців. Всього в Україну за цей час завезли 17 млн. доз вакцини. До кінця року очікують ще 28 млн. доз

Вакцинуйся чи тестуйся

Ігорь Кузін розповів, що “антипрививочники” можуть бути обмежені в діях. За його словами, можливо, будуть вводитися строгі засоби, проти тих, хто не хоче вакцинуватися.

“Спочатку ми повинні надати всім можливість отримати вакцину. Після того як залишаться тільки противники вакцини, можна вводити жорсткі заходи”, – заявив Кузін.

Він сподівається, що цього не доведеться робити в Україні та говорить, що скоріш за все, не вакциновані українці будуть часто здавати ПЛР-тести.

П’ять років пандемії

Кузін говорить, що коронавірус нікуди не дінеться в цьому році. Він кожен раз мутує та з’являються нові штами

“Це буде продовжуватися від двох до п’яти років”, – говорить Кузін.

А маски залишаться з нами до останніх днів існування коронавіруса.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ