Останній запуск Virgin Galactic розслідують, польоти їм заборонили

Virgin Galactic заборонили проводити польоти і почали розслідувати їх останній запуск

Державне управління громадської авіації США (FAA) заборонила Virgin Galactic запуск космічного корабля SpaceShipTwo. Як повідомляє Reuters, заборона діятиме до тих пір, поки агентство не закінчить розслідування стосовно критичних відхилень  корабля від курсу тестового польоту.

Як зазначає The Ney Yorker, під час польоту Virgin Galactic 11 липня з мільярдером Річардом Бренсоном на борту (той самий політ, який дозволив Бренсону обігнати Джеффа Безоса в космосі) ракета сильно відхилилась від курсу і навіть вийшла за межі видимого повітряного простору, чим могла поставити під загрозу інші літальні апарати.

Кожний політ Virgin Galactic – загроза екіпажу

Virgin Galactic’s Carrier Aircraft VMS Eve and VSS Unity Take to the Skies

Космічний апарат Virgin Galactic унікальний серед конкурентів. В той час, як Space X та Blue Origin використовують традиційні ракети з вертикальним запуском, які автоматизовані інженерами і можуть бути запущені без людей на борту, Virgin Galactic використовує пілотує мий крилатий корабель

Кожний тестовий політ Virgin Galactic проходить з екіпажем, що робить кожний з них питанням життя і смерті. Для порівняння, SpaceX виконала більшість запусків до того, як Falcon9 та Crew Dragon були сертифіковані для пілотуємих космічних польотів. Blue Origin також виконала більше десятку запусків перед тим, як посадити на борт людей.

Виходить, успіх програми Virgin Galactic в підсумку залежатиме від її пілотів, висококваліфікованих, але тим не менш, здатних помилитись, які приймають правильні рішення і вносять корективи, наприклад, коли ракета відхилюється від курсу.

Що сталось під час польоту Бренсона

Під час польоту 11 липня з Бренсоном на борту виникла проблема з траєкторією – корабель просто летів надто горизонтально, недостатньо піднімаючись. Мало того, що траєкторія корабля ставила під загрозу місію (він міг не вийти на задану висоту),, але це це також ставило під загрозу шанси корабля залишитись в прописаному повітряному просторі.

Федеральне керування громадської авіації регулює приватну космічну галузь і виділяє повітряний простір для кожної місії. Намагаючись запобігти зіткненню з звичайним повітряним рухом, включаючи комерційні авіалайнери і зменшити жертви серед громадян в випадку аварії. Вихід з цього простору – вкрай серйозне порушення.

Як відмічає The New Yorker, під час польоту 11 липня пілоти так і не змогли повністю виправити помилку траєкторії, і найбезпечнішим рішенням було би перервати місію. Але відмова в той момент зруйнувала б надій Бренсона і він не став би першим Мільярдером в космосі.

Але в той день пілоти продовжили політ, навіть і виходячи з цього прописаного повітряного простору і теоретично ставлячи під загрозу інші летальні апарата в районі польотів. Чи було їх рішення мотивовано програмним тиском і надіями сидячого за спиною їхнього мільярдера – неясно.

Реакція регулятора

Федеральне управління громадської авіації, відповідальне за захист населення при запуску і поверненню з космосу космічних кораблів, заявило, що ShipSpaceTwo відхилився від курсу і вийшов за межі прописаного повітряного простора.

«Virgin Galactic не може використовувати свій космічний корабель ShipSpaceTwo для польотів до закінчення фінального звіту по розслідуванню і не визначить, що проблеми, пов’язані з подією, не впливаю на суспільну безпеку», – заявили в агентстві

В відповідь на заяву FAA Virgin Galactic заявила, що усуває причини проблеми, і визначає, як запобігти її повторення. При цьому компанія не згідне з серйозністю загрози під час тестового польоту.

«Відхилення в липневому польоті – відомому як Unity 22, було контрольованою і цілеспрямованого траєкторією польоту, яка дозволила Unity 22 успішно приземлитись на нашому космодромі в Нью-Мексико. Пасажири і екіпаж ніколи не перебували в небезпеці», – заявили в Virgin Galactic

Тим не менш акції почали падати

Після повідомлення FAA про заборону польотів, акції Virgin Galactic впали з $27.92 до $25. Пізніше сталося невелике коректування, але в підсумку падіння склало -2.99%. Зараз акції компанії торгуються по $25.99.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ