“Отримати компенсацію ПДВ від держави до 90 000 гривен” – схема обману

В українському  Facebook крутять рекламу, яка пропонує кожному громадянину отримати на карту компенсацію ПДВ ( податок на додану вартість, який за замовчуванням включений у вартість всіх потребчих товарів та послуг). В коментарях діляться історіями успіху: хтось отримав аж 86 000 грнь, а хтось всього лиш 8500, що погодьтеся, також непогано.

Насправді це стара схема обману, тому редакція Banda.media розповість, як вичислити шахрайство.

Що одразу кидається в очі

Реклама на Facebook, що обіцяє безкоштовні гроші посилається на статтю 247 невідомого документу. Нібито згідно з цією статтею, кожен громадянин повинен перевірити свою карту на наявність компенсації ПДВ.

Така стаття є в Кодексі України про адміністративне правопорушення, та в ній говориться про порядок закриття адміністративного провадження, але ніяк не про компенсації та обов’язки ні в чому не винних громадян.

За кліком на рекламу користувача викидає на сайт “Єдиного компенсаційного центру ПНГК”, де ПНГК розшифровується як “повернення невиплачених грошових коштів”. Далі ми дізнаємося, що це – сайт “вповноваженого підрозділу по фінансовому захисту населення. Але щось бентежить.

Домен чомусь https://official-traffic.xyz, хоча всі державні сайти України повинні хоститися на gov.ua. В шапці – логотип митної служби, а не Єдиного центру ПНГК. Що не дивно, адже такого органу в Україні не існує – це гуглиться за 2 хвилини.

Але сайт обіцяє до 90 000 грошей, та встигнути потрібно до 15 серпня(хоча вже 16 серпня).

Як отримати безкоштовні гроші в Інтернеті

Натискаємо велику червону кнопку ” перевірити свою компенсацію” і о диво – термін отримання продовжили до 16 серпня. Домен вже інший: https://viplata-komitet.top. Знов не gov.ua, але кого це хвилює.

Щоб отримати гроші, потрібно лише ввести  e-mail  та 6 останніх цифр номеру карти. Не варто спішити і віддавати свої персональні дані, тому що навіть якщо ви надастенеіснуючі цифри, вам все одно нарахують компенсацію. Так при проведенні експерименту нам нарахували 76 000!

Не звертаємо увагу на граматичні помилки типу “віплата”, “моментальній”, “компенсвцію”, а також хаотичну пунктуацію на сайті. Зв’язуємося з юристом, яка вже отримала нашу анкету і готова автоматично перахувати 76 000 на видуману карту. Потрібно лише оплатити юридичний збір – 151 грн.

Спроби підтримати діалог з юристом ні до чого не привели – бот на це не запрограмований та видає фрази в строгій послідовності, ніяк не реагуючи на співрозмовника.

Ссилка на оплату веде на фішінговий сайт https://orange-pay.top, на якому вам пропонують ввести свої реквізити та здійснити оплату.

Кіберполіція не рекомендує надавати свої реальні дані на таких сайтах: адже якщо втратити 151 грн. не так шкода, то надати шахраям свої банківські дані  – все одно, що одразу вручити логін та пароль від інтернет-банкінгу.

Давайте згадаємо, що ми вже розповіли про себе, поки заповнювали декілька форм на сайті:

  • email,
  • Ім’я, прізвище,
  • дату і рік народження,
  • стать
  • номер карти,
  • банк-емітент,
  • термін дії карти,
  • CVV-код.

Для успішного злому ваших акаунтів залишилося тільки виманити ваш фінансовий номер телефону. Хоча і цих даних досить для провернення шахрайських схем.

Що робити

Всі такі схеми працюють по одному і тому самому принципу: отримайте багато коштів онлайн за пару хвилин, але спочатку треба трохи заплатити і передати невідомо кому ще більше ваших персональних даних. Чи варто говорити, що ніхто не отримує коштів через такі сайти? Будьте обачними!

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ