Перший рейтинг ІТ-компаній в Україні

Все більше компаній та підприємців переходять в он-лайн і успішно ведуть свій бізнес в інтернеті. Така тенденція викликана як і всесвітньою діджиталізацією, так і вимогами, які висуває пандемія коронавірусу.

При переході в он-лайн простір перед власником бізнесу виникає ряд проблем, рішення яких потрібно делегувати. Однак, як і де знайти хорошого добросовісного виконавця – спеціаліста чи компанію? В свою чергу, ІТ-компанії також зацікавлені в розширенні співробітництва. Для вирішення цих завдань доцільно використовувати сервіс – ІТ рейтинг України.

 Хто стоїть за рейтингом?

Молодий бізнесмен Станіслав Бахарев, який за 12 років роботи в різних сферах та різних посадах, багато дізнався та застосував на практиці при ведені бізнесу як фізичного, так і віртуального.

Станіслав одружений та разом з дружиною виховує двох дітей. Також він є переможцем декількох чемпіонатів по боксу, також захоплюється оффроуд-спортом, програмуванням і вирішенням складних системних завдань.

Станіслав був співзасновником HoReCa-бізнесу (ресторан”Салтов”, кафе “Море”), та як власник своєї справи в статусі ФОП організував вантажні перевезення по Україні та закордон.. Логістика та HoReCa – складні напрямки, однак найбільш цінним своїм досвідом вважає роботу в ІТ. Також працював PHP developer в NitraLabs, UpSale, Royal Studio. В 2015 році разом з однодумцями заснував власну ІТ компанію Promodex. Старт бізнесу відбувався без будь-якої фінансової підтримки завдяки своїй праці.

Як власник ІТ- компанії, Станіслав пройшов через всі процеси та етапи даного бізнесу – розробка, продажі, маркетинг, HR та інші. Тому він добре знає та розуміє всі нюанси ведення власної справи як зі сторони замовника, так і виконувача.

В кінці 2019 року Станіслав разом з партнерами розподілив бізнес-напрямки, після чого йому вдалося стати лідером ІТ рейтингу. До цього моменту він брав участь в проекті, як бізнес-партнер та не мав можливості вносити свої корективи в реалізацію.

Станіслав консультує бізнес-партнерів по розвитку он-лайн-бізнесу, оптимізації та побудуванні бізнес-процесів в інтернеті. Всі навички, вміння та практичні напрацювання дають йому можливість басити і розуміти, в якому напрямку потрібно розвивати ІТ рейтинг України.

Як виникла ідея діджитал-екосистеми?

При роботі в ІТ-секторі необхідно використовувати сторонні сервіси без яких розвиток неможливий. Крім щомісячної оплати, також потрібно приділяти багато часу на підтримку актуальності контенту сторінки компанії. Виникають наступні складнощі:

 • Для пошуку заявок потрібно оплачувати профіль на 3-5 фріланс біржах, ретельно слідкувати за портфоліо та описом компанії.
 • Для пошуку спеціалістів потрібно платити за кожне розміщення вакансій на 3-5 сервісах, де ціна однієї публікації в місяць складає понад 10$.
 • Тендерна система на загальних тендерних платформах України відбиває будь-яке бажання на участь через ряд непотрібних вимог і великої аудиторії, яка не відноситься до ІТ-сегменту.
 • Складна генерація заявок з різноманітних рейтингових сервісів. На одному сервісі додають тільки веб-дизайн, на другому – проєкти з описом, на третьому – кейси. Також не будемо забувати про збір відгуків від клієнтів за проведену роботу.

Крім витраченого часу, всі ці сервісі вимагають щомісячну оплату чи покупку додаткової реклами. Також на кожному з них відсутня повноцінна система рейтингів, яка збирає всю інформацію про діяльність компаніє і об’єднує її в одне ціле.

В підсумку для підтримки SERM компанії і можливої генерації замовлень, потрібно добре підготуватися і багато попрацювати.

Відчувши на власному бізнесі всі ці процеси, народилася думка про формування єдиного сервісу – діджитал-екосистеми, яка змогла б вмістити всі можливості для успішного веденні та розвитку бізнесу.

Сервіс поступово перероджується в екосистему, яка закриває поточні потреби ринку та вирішує нові проблеми ІТ-бізнесу. Діджитал-екосистема – це сервіс де ІТ- сектор зібраний в одному місці: від співробітників до директорів діджитал-компаній, а також їхні потенційні клієнти.

Чому саме рейтинг, а не голосування?

Ми можемо підвищити прозорість та чесність ІТ-ринку, завдяки рейтингам, які побудовані на простих зрозумілих алгоритмах.

Ми на продаємо місця в нашому рейтингу, їх можна отримати тільки на основі наданої інформації про компанію:

 • Крім звичних даних( портфоліо, відгуки, індекс якості сайту) сервіс враховує вдал кейси і опубліковані статті, так як це – важливий показник компетентності.
 • Окрема роль в формуванні рейтингу належить процедурі верифікації, яка підтверджує справжність компанії.
 • На кінцевому результаті також відображується вік компанії, адже це говорить про довіру та великий досвід.

Україна багата інтелектуальними ресурсами. Рейтинг потрібний для того, щоб призупинити відтік спеціалістів закордон, та створити комфортні умови для ІТ-сфери в нашій країні.

Автоматизація процесів та алгоритми

Всі формули, по яким відбувається формування рейтингу, працюють вже не один рік. Кожні півроку команда сервісу аналізує алгоритми та конкурентів, отримує фідбеки. Не основі даної інформації коректуються та покращуються формули, а також додаються нові параметри.

Важливо, що всі розрахунки виконуються автоматично. Отримання інформації для формул також на 90% автоматизовано:

 • підтвердження портфоліо (Dev, SEO, SMM, Mobile);
 • справжність відгуків
 • отримання технологій по портфоліо;
 • хостинг сайту;
 • повернення домена по портфоліо;
 • перевірка нагород з конкурсів сайтів.

Люди із команди тільки перевіряють формування рейтингів, щоб не було яких-небудь порушень та не було втрачені з виду побічні дані про компанії.

Переваги рейтингу для ІТ-компаній

Чим якісніше працює компанія, тим вище вона знаходиться в рейтингу.

Відповідно компанія отримує такі плюси:

 • максимально теплі вхідні ліди;
 • конверсія вище та дешевше, ніж від РРС, SMM та інших способів;
 • підвищує впізнаваність компанії;
 • колосальна економія часу, так як надходять максимально точні ліди під пропонуємі послуги і ціни;
 • участь у чесних тендерах;
 • простіше залучати спеціалістів в команду, так як при влаштуванні на роботу спеціалісти цікавляться репутацією компанії.

Участь в рейтингу – позитивно впливає на імідж компанії, сприяє формуванню здорової конкуренції і створення репутації надійного партнера.

В нас безкоштовне користування сервісом

У нас небагато платних послуг, так як ціль полягає в тому, щоб чим більше компаній, фрілансерів і замовників стали учасниками екосистеми. Крім того їх вартість максимально доступна за рахунок оптимізації і автоматизації процесів, невеликого штату співробітників.

Перспективи розвитку проекту

Команда прагне побудувати діджитал-екосистему, для чого вже багато чого зроблено. Правда роботи ще предостатньо, як в суміжних нішах, так і в плані вдосконалення поточних розділів та їх пропрацюванні.

В найближчий час в планах вирішення наступних завдань:

 • Створити українську та англійську версію;
 • Ввести нові розділи:
  • ІТ -банки: кредитування, обслуговування.
  • Платіжні системи.
  • Блокчейн.
  • Стартапи та інвестування.
  • Спеціалісти .
  • Іт-курси.
  • Іт-безпека.

Також буде доопрацьований розділ “ІТ-спеціалісти” – одна із завершальних ланок діджитал-екосистеми. Даному розділу приділено багато уваги, так як співробітники на даний момент мало задіяні на сервісі, та не мають особистого рейтингу і зв’язку з компанією. Цей розділ надасть достовірну інформацію про спеціалістів і компанії, щоб вони могли більше дізнатися один про одного. Досвід, навички, портфоліо, відгуки та рекомендації – це інформація дозволяє верифікувати що тих, що інших для максимальної прозорості їх подальшої співпраці.

Команда щоденно працює над проектом і постійно закінчує нові завдання. Це можна спостерігати на ресурсі. Про глобальні апдейти коротко пишеться в новинах і розсилках, а та

32,602 и кож в соцмережах.

Партнери та спонсори проєкту

За 5 років розвитку ресурсу ІТ рейтинг України тільки декілька компанії надали допомогу  безкоштовно. Це – Geometric, Promodex и IdeAAds. Вони створили дизайн, програмування, просування та SMM.

Також варто назвати партнерів і спонсорів, які надають фінансову підтримку:

Титульний спонсор:

Генеральні спонсори:

 • Inweb – спонсор SEO-рейтингу.
 • Megasite – спонсор рейтингу веб-студій.
 • Ai studio –  спонсор didgital-рейтинга.
 • “ШУМ” – спонсор SMM-рейтинга.

Як можна підтримати проєкт?

Якщо вам подобається ідея і результат роботи проєкту, щомісячна підписка на PRO-акаунт – це найкраща підтримка.

Хто хоче підтримати ” перший ІТ рейтинг України” і прийняти участь в його розвитку – зв’яжіться з нами. Звертайтесь і ми обговоримо перспективи. Наша команда завжди відкрита до партнерства і готова допомогти іншим як на платній, так і безоплатній основі.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ