Почастішали випадки несанкціонованих перевірок компаній на предмет дотримання карантинних заходів. Як діяти?

Адвокатам МЮК KODEX протягом останніх двох тижнів довелося досить часто виїжджати до клієнтів особисто. Причина – несподівані перевірки, наскільки точно суб’єкти господарювання дотримуються карантинних заходів. Найчастіше перевіряють заклади громадського харчування, салони краси і виробництва.

 

Хто перевіряє і на яких підставах

Комісії з перевірки включають співробітників Госпотребслужби, представників районної адміністрації і КП «Муніципальна охорона».

Щоб потрапити в приміщення без відповідних дозволів, перевіряльники йдуть на всілякі хитрощі: нібито комісії необхідно вивчити стан куточка споживача або задати кілька питань для заповнення формального опитувальника. Такі досить безглузді приводи для візиту вигадують, тому що законних підстав для перевірки немає.


Як має бути

Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» обумовлює перелік заходів державного нагляду і відносить до них планові та позапланові заходи у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших визначених законом форматах.

У цьому ж законі сказано, що суб’єкт господарювання необхідно попередньо ознайомити з підставою незапланованого заходу і надати йому копію направлення (посвідчення), що дає право проводити перевірку держнагляду.


Читати також:  Карантинні норми будуть приведені у відповідність до європейських. Що це значить


Перевірку повинен підтверджувати відповідний наказ і має бути оформлено направлення на її проведення. У напрямку повинно бути вказано назву підприємства, яке підлягає перевірці.


Як це відбувається насправді

Як розповіли в компанії МЮК KODEX, перевірки дотримання карантинних заходів, на які на прохання клієнтів виїжджали адвокати, ні разу не починалися з пред’явлення направлення. Аудитори навіть не знали назв суб’єктів господарювання, до яких вони приходили.

У більшості випадків фахівцям МЮК KODEX доводилося терміново виїжджати на великі і середні виробництва, але так само часто з несподіваними перевірками комісії обрушувалися і на заклади звичайних підприємців. Щоб уникнути неприємностей в подібних ситуаціях, керівники і персонал компаній повинні чітко уявляти свою модель поведінки при таких раптових відвідинах.

Юристи відзначають, що тільки від співробітників і власників бізнесу залежить, чи отримає компанія штраф або комісія піде ні з чим і навіть не потрапить на територію підприємства.

Звичайно, перелік послуг МЮК KODEX не обмежується терміновим виїздом фахівців на перевірки. У компанії надають повний перелік послуг очно або дистанційно, а також проводять навчальні заходи, мета яких – навчити, як потрібно себе вести в подібних ситуаціях.


Читати також: Адаптивний карантин подовжено до 31 серпня. Кабмін встановлюватиме нові рівні безпеки


 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ