Податкова нарешті почала приймати декларації за I квартал у ФОП: як їх подавати

Фізособи-підприємці (ФОП) повинні подавати декларацію єдиного податку за I квартал 2021 року. З квітня 2021 року вона подається за новим зразком, але якийсь час такі декларації податкова не приймала. Зараз, за ​​даними податкових консультантів і бухгалтерів, які працюють з ФОП, нарешті можна подати звіт і податкова його прийме.

Чому виникла проблема?

З 1 квітня 2021 року працює нова форма декларації з єдиного податку, якщо раніше ФОП подавали декларацію з єдиного податку окремо, у кінці кожного кварталу, і окремо – декларацію зі сплати ЄСВ за рік (у кінці року), то тепер ці два документа об’єднали.

Проблема з декларацією за I квартал була в тому, що нова форма для неї довгий час була недоступна у кабінеті платника податків. А коли нарешті з’явилася, декларації, подані за новим зразком, «підвисали».

При цьому терміни подання декларації все наближалися: для ФОП на 3-ій групі крайній термін – це 11 травня 2021 року. Якщо ФОП подавав декларацію онлайн, йому приходило дві відповіді від податкової, дві так звані «квитанції». Вони виглядають приблизно як «прийнято на центральному рівні» і «прийнято на місцевому рівні». Якщо обидві квитанції зелені, значить все добре: і податкова прийняла декларацію, внесла дані з неї у базу.

У цьому випадку, через якийсь збій у системах самої податкової, користувачі не отримували другу відповідь або ж отримували відповідь про те, що декларація не прийнята. Зараз, нарешті, за словами бухгалтерів, які працюють з ФОП, податкова почала приймати такі декларації нормально.

Наприклад, за словами податкового консультанта Олександра Зарайського, ще 19 квітня із відправлених десятків звітів ФОП друга квитанція прийшла максимум через 5 хвилин після відправки. «Вдалося подати відповідну декларацію навіть з ліквідованого ФОП», – говорить він.

Ці дані підтверджує і податковий консультант, CEO Wedoitbm Олена Матвійчук: «За нашими даними, ФОП вже можуть успішно подати декларацію з єдиного податку за I квартал 2021 року».

Що робити, якщо декларацію уже подано?

Як пояснює бухгалтер, автор Telegram-каналу «Твій бухгалтер» Тетяна Черньонок, тим підприємцям, які подали декларації раніше, можуть прийти:

  • квитанції про те, що документ не прийнятий (з помилкою 01 або 02);
  • квитанція №2 з повідомленням «пакет прийнятий до відома» – у цьому випадку декларація теж вважається не зданою.

У цих випадках краще подати декларацію по-новій, вважають кілька опитаних фахівців з бухгалтерії ФОП: актуальною буде вважатися остання подана декларація. Якщо ж користувач не отримав другу квитанцію, можна ще почекати або ж перевірити у кабінеті платника податків розділ «Вхідні» у листуванні з податковою: квитанція може бути і там.

Як звітувати за I квартал 2021 року?

У багатьох підприємців все ще залишається питання про те, як правильно заповнити декларацію за I квартал за новою формою, адже у ній з’явилося доповнення про ЄСВ, а за ЄСВ потрібно звітувати за рік, а не за квартал.

Якщо коротко, основні зміни, за словами Тетяни Черньонок, у самому документі такі:

  • додали поле для email у рядку 6;
  • рядок 8 заповнюється у разі припинення або переходу на загальну систему (рядки 8.1 та 8.2 відповідно);
  • додали розділ VІІ. Визначення зобов’язань зі сплати єдиного внеску за даними звітного періоду: сюди переноситься сума ЄСВ з Доповнення №1.
  • У рядку 21 переноситься сума ЄСВ з Доповнення №1 і ставиться відмітка про його подачу в складі декларації. Як ми вже відзначали раніше, при подачі звичайних декларацій за I квартал ФОП 3 групи Додаток №1 не заповнюється, а рядки 21 і відмітка про подання Додатки заповнюються прочерками.

Є також відеоінструкція про те, як правильно заповнити декларацію за новою формою. Наприклад, інструкція Олександра Зарайського про те, як ФОП на 3-й групі можуть заповнити декларацію у кабінеті платника податків:

 

Для ФОП інших груп декларація – така ж (якщо вони працюють на спрощеній системі), але ставки податків – інші.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ