Податкова оштрафувала ІТ бізнес на 19 млн грн за ФОП-співробітників. Компанія пішла в суд

Податкова оштрафувала з ІТ бізнесу 19 000 000 грн за оформлення співробітників як ФОП. Компанія пішла до суду

В 2019 році ДФС м. Київ провела перевірку в компанії “Науково-виробнича фірма “ТМСОФТ””, яка займається розробкою. Податкова служба вирішив, що компанія оформлювала як ФОП своїх фактичних працівників, тому не доплатила податки. ДФС нарахувала “ТМФСОФТ” приблизно 19 млн недоплачених податків і штрафів. Компанія оскаржила це рішення в суді. Детальніше в матеріалі banda.media.


Що сталось?

Згідно матеріалам справи, в квітні-травні 2019 року Головне управління ДФС в Київі провело в компанії “ТМСОФТ” позапланову перевірку, і склало акт про порушення податкового законодавства. ДФС провела повторну перевірку в липні 2019.

Ця перевірка встановила, що в 2016-2018 роках компанія на основі договорів купувала послуги по розробці, просуванню та підтримці софту у 29 фізичних осіб-підприємців. За даними перевірки, ФОП одночасно займали в компанії посади директора, начальників відділів, технічного директора, інженерів-програмістів, адміністраторів баз даних, тестувальників і т.д.

За даними перевірки, ці ФОП декларували доходи виключно від відносин з “ТМСОФТ”. І виконували роботи, які дублюють робочі обов’язки співробітників цієї компанії.

Тому в податковій вирішили, що компанія:

  • завищила собівартість послуг, отриманих від ФОТ
  • послуги, надаваємі ФОП, насправді надавались в рамках трудових відносин між ними і компанією (тобто ФОП були співробітниками “ТМСОФТ”)

Через це служба донарахувала податкові виплати: податок на прибуток, прибуток фіз-осіб і військовий збір. згідно акту перевірки податкова в вересні 2019 року, зокрема:

  • збільшила суму обов’язків компанії по податку на доходи фіз-осіб до 9 393 822,29 грн
  • збільшила суму обов’язків компанії по військовому збору на 782 738,92 грн
  • збільшила суму обов’язків компанії по податку на прибуток на 8 842 443,00 грн
  • виписала штраф 510 гре за порушення зобов’язання вчасної сплати податків.

Загальна сума донарахованих податків і штрафів перевищила 19 000 000 грн.

Що там у суді

В компанії не погодились з таким рішенням, вони спочатку оскаржували рішення в ДФС, пізніше пішли в суд.

Юристи “ТМФСОФТ” в позові до ДФС підкреслювали, що вказані 29 ФОП-ів виконувало роботу в вільний від основної роботи час, без соціально-трудових гарантій компанії. І це все задокументовано в договорах ФОП і компанії.

Суд першої інстанції вирішив, що ФОП не могли б виконувати ці роботи як співробітники компанії, оскільки такі роботи не передбачені посадовими інструкціями працівників. І що неможливість податкової відрізнити такі послуги і обов’язки співробітників компанії не можуть бути основою для нарахування штрафів і податків.

Таким чином, 3 грудня 2020 року Окружний адміністративний суд Києва вирішив відмінити рішення податкової, і, відповідно, відмінив 19 млн грн податків і штрафів для компанії.

ДФС оскаржувала рішення в апеляційному суді, але він залишив рішення попереднього суду в силі.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ