Подати заяву на реєстрацію шлюбу можна буде через додаток “Дія”

Кабмін прийняв постанову, яка дозволяє українцям подавати заяву в РАГС через сайт додатку “Дія”. Функція поки в розробці, та буде представлена вже цієї осені на Diia Summit. Також через додаток можна буде оплатити послугу.

Також українці зможуть подати документи на отримання повторного свідоцтва про шлюб, народження, смерть, зміну імені та замовити видачу сімох видів виписок із Державного реєстру актів громадянського стану.

“Ми аналізуємо кожен життєвий етап людини та прагнемо звести до декількох кліків її взаємодію з державою. Народжується дитина “еМалятко”. Необхідно зареєструвати бізнес. отримати ліцензію – будь ласка. Почати будівництво – будівельний портал”, – написав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Послуги, які доступні в “Дія”

В кінці травня на Diia Summit розробники представили послугу “Дія.Підпис”. Українці отримали можливість створити електронний підпис та підписувати всі документи прямо в телефоні. А взагалі у платформи багато корисних функцій. Наприклад, всі починаючі підприємці можуть зареєструвати ФОП за декілька хвилин. Чи послуга “еМалятко”,яка дозволяє батькам подати заяву про народження дитини та отримати одразу дев’ять послуг від держорганів. Також на платформі можна отримати різні довідки: про несудимість, дохід із реєстру страхування.

Ще завдяки “Дія” користувачі можуть використовувати електронні внутрішні та закордонні паспорти на законодавчому рівні. Державні установи тепер не мають права вимагати паперовий паспорт чи ID-карту.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ