Портрет українського фрілансера: для 53 % проєктна робота — основне джерело доходу

Українська фріланс-платформа Freelancehunt.com склала портрет українського фрілансера. Якщо узагальнити, то це 29-річний чоловік, який уже 6 років займається дизайном. Він живе у великому місті і в нього є своя квартира. Одружений, але поки що тільки планує стати батьком.

Детальніше — нижче.

Для половини фрілансерів проєктна робота — основне джерело доходу.

Фахівців-чоловіків на фрілансі більше, ніж жінок: 61 % і 39 % відповідно.

Жінки охочіше освоюють дизайн, копірайтинг і переклади, а чоловіки — програмування, також дизайн і аудіо/відеонаправлення.

Найбільше зареєстровано виконавців у віці від 25 до 34 років — 37 %. Удвічі менше працюють на фрілансі після 35 років, і лише кожен шостий користувач молодшого віку — від 18 років до 21 року. Зворотна тенденція спостерігається в розробників: понад 30 % всіх програмістів молодше 24 років. Це пояснюється привабливістю IT-сфери для молоді.

Більшість фрілансерів — досвідчені фахівці: 41 % користувачів працюють віддалено більш ніж 5 років.

Вища освіта у 49 %.

57 % опитаних знають англійську мову на рівні Elementary і 34 % — Intermediate.

У кожного третього виконавця є власний стартап, а кожен четвертий подумує спробувати себе в новій спеціальності.

Фріланс вважається найменш постраждалим від карантину напрямком, і 84 % респондентів це підтверджують. Переважна більшість зазначила, що не постраждала на тлі оголошення локдаунів.

Працюють фрілансери переважно вдома (85 %).

36 % фрілансерів проживають у власній квартирі, кожен четвертий — в орендованому житлі, а кожен п’ятий — під одним дахом із батьками.

За тваринами доглядають 60 % користувачів. Найпопулярніший улюбленець — кішка (47 %), вигулювати собак готові лише 13 % фрілансерів.

У шлюбі 39 % користувачів, майже такий відсоток опитаних знаходиться в статусі батьків. У відносинах кожен четвертий, а решта 34 % поки ще не зустріли пару.

Нагадаємо, згідно з даними Freelancehunt, щорічний приріст ринку фрілансу в Україні становить у середньому 35 %. Минулого року було зареєстровано понад  200 000 проектів на загальну суму 385 млн грн. У серпні кількість зареєстрованих користувачів перевищила мільйон.

 

Опитування проводилося із 7 по 29 вересня 2021 року. Усього в опитуванні взяли участь 4127 зареєстрованих фахівців.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ