Прийняли закон про «податкову амністію»: українцям пропонують декларувати свої активи

15 червня 2021 року депутати проголосували за законопроект про «податкову амністію» №5153. У першому читанні цей проект  прийняли у березні 2021 року. Норми цього проекту дозволяють фізособам добровільно декларувати майно і кошти, з яких вони повинні були платити податки або збори, але не робили цього.

«Тепер у громадян, які накопичили свої активи з ухиленням від податків , з’явиться можливість їх легалізації. Вони зможуть відкрити свої справжні доходи і активи, легально їх використовувати, при цьому, уникнувши відповідальності», – говорить голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев.

В Україні ідея «нульової декларації» обговорюється вже давно: суть у тому, щоб фізособи змогли вивести з тіні свої доходи і майно, з яких не платили податки. З такого майна потрібно буде заплатити податок, але у майбутньому не доведеться пояснювати, звідки ці активи взялися.

Згідно з нормами законопроекту №5153, українцям дадуть період з 1 липня 2021 року до 1 липня 2022 року, щоб провести одноразове і добровільне декларування активів. Це можуть бути цінні папери, валюта, рухоме і нерухоме майно (у тому числі, незавершене будівництво), частки в майні юридичних осіб в Україні і за кордоном, і т.д.

Законопроект передбачає таку одноразову сплату з цих активів:

  • 5% з валюти та інших активів, які перебувають в Україні;
  • 9% з валюти на рахунках за кордоном;
  • 2,5 % з номінальної вартості держоблігацій України і т.д.

У той же час, згідно з проектом закону, можна не декларувати:

  • квартиру загальною площею до 120 кв м;
  • нежитлові приміщення некомерційного призначення до 60 кв м;
  • земельну ділянку, розмір якої не перевищує норми безоплатної передачі (для особистого сільського господарства – 2 га);
  • особистий автомобіль та інші активи, сумарна вартість яких на дату закінчення декларування складе не більше 400 000 грн.

Таку декларацію можна буде подати і анонімно, через нотаріуса, порядок такого декларування буде визначати Кабмін.

Нагадаємо, що в цьому випадку мова йде про добровільне декларування. Але до цього часу партії «Слуга народу» говорили про те, що планують вводити обов’язкове декларування – через рік-два після податкової амністії.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ