Продаж monobank? Сергій Тігіпко розповів, скільки коштує необанк і який прибуток банку

Власник “Універсал Банку” Сергій Тігіпко вважає, що monobank, який працює по його ліцензії, не коштує $1 млрд. Він оцінює його в рази більше.

Ціна monobank

Тігіпко говорить, що річний прибуток від monobank більше ніж $300 млн.

«Три – це надто низький мультиплікатор для фінтеху, який у світі продається з коефіцієнтами 5–6 і більше», – пояснив Сергій Тігіпко.

Він відзначив, що переговорів щодо продажу monobank поки не ведуться.

За словами банкіра, monobank продовжує активно зростати після збільшення капіталу у вересні. За його оцінками, нинішнього запасу вистачить щонайменше до лютого, потім планується чергове збільшення капіталу.

Трохи згодом, під час дискусії, Сергій Тігіпко зазначив, що у листопаді monobank щодня набирав по 5,7 тис. нових клієнтів, а кредитний портфель зріс на понад 1,2 млрд грн.

Інші необанки

Тігіпко задоволений і тим, як розвиваються інші необанки – izibank та sportbank, які працюють на базі “Таскомбанку”. Зокрема, він зазначив, що клієнтська база щомісяця зростає на 30–40 тис., а сумарний кредитний портфель становить 700 млн грн.

Нагадаємо, що російські мільярдери Михайло Фрідман та Герман Хан хотіли купити monobank. Але партнери не змогли домовитись між собою, а Гороховський каже, що його команда ще не готова до транзакції.

У серпні співзасновник monobank Олег Гороховський на своїй сторінці у Facebook розповів, що за три роки банку вдалося стати “єдинорогом”. За його словами, monobank коштує понад $1 млрд. і не продається.

Оцінку mono у $1 млрд, яку раніше озвучував Гороховський, голова наглядової ради «Універсал Банку» Сергій Попенко вважає обґрунтованою: проект слід оцінювати за мультиплікаторами не банків, а технологічних компаній.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ