“Приватбанк” відключить Apple Pay та Google Pay, якщо приймуть закон про зниження еквайрингу

Якщо парламент зобов’яже банки знижувати комісію за еквайринг, вони повинні будуть відключити послуги на кшталт Apple Pay і Google Pay для користувачів. Про це 29 березня 2021 року заявив заступник голови управління «ПриватБанк» Разван Мунтеану.

За його словами, банки будуть змушені піти на такий крок, оскільки зросте собівартість транзакцій через витрати емітентів і додаткових комісій сервісів. Також зросте вартість обслуговування карт для клієнтів: у середньому вона становитиме понад 200 грн на рік.

Про що йде мова?

Зараз українські підприємці і банки обговорюють пониження комісії за еквайринг: плати, яку ритейл, ресторани та інший бізнес платить банкам за можливість для клієнтів розплачуватися картою. Якщо ресторан приймає платежі в POS-терміналі або інтернет-сайт приймає оплату карткою – банк-емітент карти і банк-еквайєр (який поставив POS-термінал або, у випадку з інтернет-магазином – віртуальний термінал) отримують з таких платежів комісію до 3% .

Цю комісію пропонують знизити законодавчо. На підтримку цього рішення висловлюються представники рітейлу, банки його критикують. Основні аргументи суперечки ми приводили раніше. Заява «ПриватБанку» стосується якраз сценарію, коли цю комісію будуть знижувати законодавчо.