Рада не відстрочила обов’язкове використання касових апаратів для ФОПів

Верховна Рада відхилила законопроект про відстрочення введення касових апаратів (РРО) для фізичних осіб – підприємців із 2021 на 2022 рік.

За прийняття відповідного законопроекту №4313-д за основу проголосували всього 17 народних депутатів (228 – проти).

.                  .                   .

Відстрочка РРО все ще можлива

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев запропонував створити робочу групу, і в її рамках розробити новий законопроект про відстрочення використання РРО.

«Ми провели додаткові консультації з цього неоднозначного питання, яке, з одного боку, породжує біль і страх підприємців, а з іншого – на жаль, прийняття будь-якого невиваженого рішення призведе до порушення прав 40 мільйонів наших громадян, які вимагають уведення чеків. З огляду на це, ми повинні знайти компроміс: я пропоную зняти це питання сьогодні, створити робочу групу і розробити компромісний законопроект, який би влаштовував усіх», – пояснив Гетманцев.

Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія підтримав Гетманцева з ініціативою створення робочої групи.

Про що взагалі мова?

В Україні з минулого року йде робота над законодавством, яке наказує деяким видам бізнесу обов’язкове використання РРО (касових апаратів). Для ФОП 2-4 групи в ритейлі РРО стане обов’язковим із 1 січня 2021 року.

Використання програмних РРО передбачено Законом №128-IX від 20 вересня 2019 року. Для деяких груп ФОП касові апарати стали обов’язковими вже з серпня 2020 року (наприклад, для магазинів, що продають складну побутову техніку або медичні вироби).

Це не стосується тих ФОП, які приймають за свої послуги безготівкові розрахунки (наприклад, фрілансерів-ФОП, які займаються програмуванням або дизайном).

Читайте також:

Спікер ВР: Касові апарати для ФОП у ритейлі відтермінують на рік

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ