Рада прийняла закон про електронні трудові книжки у першому читанні

2 вересня Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроект 3623. Ним пропонується перевести фізичні трудові книжки в електронну форму, а також впровадити можливість автоматичного призначення пенсій.

За ухвалення законопроекту проголосували 283 депутати.

Що пропонує законопроект

  • Повністю перевести паперові трудові книжки в електронну форму до 2025 року. Вони будуть знаходитися в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Відповідати за нього буде Пенсійний фонд.
  • Протягом п’яти років Пенсійний фонд буде переносити інформацію про трудову діяльність громадян до Державного реєстру. Під час перехідного періоду буде застосовуватися як паперова, так і електронна форма трудової.
  • Нарахування пенсії буде автоматичним. При цьому, людина зможе сама обрати день, коли будуть зараховуватися кошти. Завдяки наявності даних про робочий стаж в реєстрі, зникне необхідність його офіційного підтвердження.

Як потрапити в реєстр

  • Для того, щоб дані з паперової трудової книжки потрапили до Державного реєстру, її необхідно відсканувати і підписати за допомогою ЕПЦ або КЕП. Про те, як це зробити, ми розповідали в детальній інструкції.

  • Після цього, копії документів потрібно надіслати у Держреєстр загальнообов’язкового соціального страхування через портал електронних послуг Пенсійного фонду.
  • Після отримання та обробки даних Пенсійним фондом, дані з’являться в реєстрі.
  • Після внесення даних про трудову діяльність в реєстр, роботодавець зобов’язаний видати оригінал паперової трудової книжки працівнику під розпис.

Після 2025 року паперові трудові книжки втратять юридичну силу.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ