Рада прийняла законопроект про розвідку

Київ. 17 вересня. УНН. Рада прийняла в повторному другому читанні і в цілому проект закону про розвідку. За відповідний законопроект проголосували 258 народних депутатів, передає кореспондент УНН.

У тексті законопроекту, що з’явився на сайті Ради 15 вересня, міститься, зокрема, порядок організації і здійснення розвідувальної діяльності, а також стаття про розвідувальні заходи, використання співробітників під прикриттям, у встановленні та підтримці контактів з компетентними органами іноземних держав, міжнародними організаціями і т.д.

Нагадаємо, парламент попередньо схвалив законопроект про розвідку в січні.

У висновку комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки йдеться, що законопроект спрямований на вдосконалення правових та організаційних основ функціонування розвідки, діяльності розвідувальних органів України та інших суб’єктів розвідувального співтовариства, підвищення ефективності їх взаємодії, а також забезпечення соціального та правового захисту співробітників розвідувальних органів і осіб, залучених до конфіденційного співробітництва з цими органами.

Також в доопрацьованому законопроекті враховані зауваження і пропозиції головного науково-експертного управління Апарату ВРУ щодо визначення термінів і конкретизації окремих положень проекту. Зокрема, СБУ виключено з переліку розвідувальних органів, зате з метою координації діяльності та попередження міжвідомчих конфліктів органу спеціального призначення з правоохоронними функціями і розвідувальних органів, СБУ визначено як суб’єкта розвідувального товариства.

Нардепи також проголосували за поправку №292, яка передбачає, щоб розвідувальним органам заборонялося залучати неповнолітніх.

Як повідомляв УНН, на цьому тижні парламентський комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував Верховній Раді прийняти в цілому законопроект про розвідку.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ