Ракета Alpha від Firefly Aerospace стартувала. Як це було

3 вересня 2021 року, в 5:00 ранку по Києву аерокосмічна компанія Firefly Aerospace українського підприємця Макса Полякова провела дебютний запуск ракети Alpha. Ракета успішно стартувала з пускового майданчика, пізніше місію перервали через аномалію при польоті


Пускове вікно було відкрито 3 вересня з 4:00 до 8:00 по Києву. Ракета Alpha, що злетіла в 4:59 по Києву над тихоокеанською набережною, стартувала з бази Космічних військ США Ванденберг, штат Каліфорнія. Політ транслювали в прямому ефірі.

В 4:14 за київським часом  старт підтвердили, почався зворотній відлік, в 4:57 дали команду go for launch. B 4:59 ракета успішно стартувала. Через кілька хвилин місію перервали через поки не встановлену аномалію. В компанії обіцяють надати більше деталей про інцидент.

Пізніше з’явились фото аномалії, яка виникла при польоті ракети:

Кілька фактів про ракету:

  • В компанії працювали над ракетою Alpha з 2014-го року, вона відноситься до легкого класу ракет-носіїв
  • Після того, як в 2017-му Макс Поляков перезапустив компанію Firefly Aerospace, в її конструкцію внесли технічні зміни, що підвищило її вантажопід’ємність з 400 до 1000 кг (мова йде про доставку на низьку навколоземну орбіту, на висоту 200км, на SSO, на висоту 500 км ракета доставляє 630 кг)
  • Alpha – одна з найбільших ракет легкого класу. В висоту вона – 29м (близько 9-поверховий будинок), діаметр 1,8 м, діаметр обтікача – 2 м.
  • Виготовлена з композитних матеріалів і обладнана 4-ма рідинними двигунами Reaver-1 (перша ступінь) і одним двигуном Lighting 1 (друга ступінь)
  • Друга ступінь обладнана експериментальним космічним парусом Spinnaker-3 від NASA, задача якого – прискорити відхід ступеня з орбіти

Дані про запуск

Старт Alpha – перший в історії запуск приватної аерокосмічної компанії з українським корінням. 3 вересня 2021 Alpha мала вивести на орбіту академічні і освітні проекти переможців спеціальної програми DREAM, націленої на просування точних наук.

  • Нетехнічні корисні навантаження включають в себе дитячі малюнки, повідомлення від дітей в педіатричних лікарнях і фотографії попередніх космічних польотів
  • Технічне навантаження варіюється від супутників 3U до 27 U, які постачається відомими університетами та некомерційним організаціями з всього світу

14 вересня у Firefly закінчується ліцензія на запуски. І вже отримана нова, для нових запусків – з 15 вересня 2021 року по 15 березня 2022 року. Такі ракети можуть використовуватись не тільки для доставки вантажів на орбіту, але й з часом – на Місяць. В лютому 2021 року NASA оголосила про партнерство з Firefly, пообіцяло виділити компанії $93.3 млн за доставку наукового і технологічного обладнання на Місяць в 2023 році.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ