Рости, не втрачаючи: як розгорнути мережу для SMB з Zyxel Nebula

Розгорнути мережу в черговому новому готелі, відкрити філію компанії в іншому місті і швидко інтегрувати його в існуючу мережеву інфраструктуру? Для зростаючих підприємств малого і середнього бізнесу такі завдання часто пов’язані зі значними витратами і пошуками фахівців, що володіють необхідною кваліфікацією. А що якщо бізнес зможе робити це самостійно, практично from-the-box? Ідея, реалізована в Zyxel Nebula, вже сьогодні дозволяє вирішувати проблеми зростання мережі і економити за часів кризи, невідступно наступного за пандемією і карантинними обмеженнями.

Плюс розширення, мінус витрати

Як розвивається мережа підприємства в міру зростання бізнесу? Оскільки в більшості випадків роль мережевого адміністратора віддається людині з боку, фахівці приходять і йдуть, а парк обладнання будується ситуаційно. В цьому випадку розвивати корпоративну мережу компанії послідовно і логічно практично неможливо. Питомі витрати на один вузол/сегмент мережі зростають, а загальна ефективність – нестримно падає.

Суми, які бізнесу доводиться витрачати для досягнення результату при зростанні і розвитку корпоративної мережі за таким сценарієм, для деяких підприємств можуть обчислюватися десятками тис. дол. Традиційно ці витрати прийнято «не помічати», адже вони можуть накопичуватися місяцями і роками. Але в світі пандемії і повсюдного закриття бізнесів будь-яка економія суттєва. Заклавши з самого початку основу для зручного і керованого масштабування мережі, можна вивільнити додатковий фінансовий ресурс для підтримки і зростання компанії в майбутньому.

Zyxel Nebula – ідеальна система «на виріст»?

Для вирішення проблеми зростання мережі в SMB компанія Zyxel створила Nebula – централізовану систему управління мережею підприємства. Суббренд Nebula об’єднує апаратні пристрої (точки доступу, комутатори, шлюзи безпеки), програмне забезпечення та веб-сервіси для управління ними. Особливість системи в тому, що управління мережевою інфраструктурою винесено в хмару, що працює на серверах Amazon. І крім локального режиму, коли адміністратор для настройки мережі змушений виїжджати на місце, вся система може управлятися і конфігуруватися з будь-якої точки світу, де є доступ в інтернет.

Не секрет, що компанії малого та середнього бізнесу на початкових етапах надають перевагу економії надійності і масштабованості. Тому система Nebula спроектована так, що розгорнути і налаштувати її зможе практично будь-який просунутий користувач. В окремих випадках таким фахівцем може бути і сам власник бізнесу, не з чуток знайомий з IT.

Економія на послугах дорогих спеців, відрядженнях – головні статті зниження витрат з Nebula. Уявімо, що для запуску нової філії потрібно лише дати завдання місцевому «майстру на всі руки» в компанії – встановити комутатор, розмістити Wi-Fi точки доступу з живленням PoE (до пристрою йде тільки Ethernet-кабель, немає необхідності вивільняти розетку або додатково протягувати електрику ) і включити живлення. А потім віддалено, в режимі drag’n’drop, конфігурація мережі просто «перетягується» на нову філію, і він тут же запускається в роботу. А якщо таких філій десять, сто і більше? Якщо потрібно забезпечити Wi-Fi-доступ співробітникам і гостям на значному за площею підприємстві, або у великій кількості приміщень? Економія часу та ресурсів з Nebula в міру розвитку бізнесу і розширення корпоративної мережі стає все більш значною.

Коник Nebula – розподілені системи. Це цілком може бути як мережа невеликих готелів, кафе або заправок, рознесених по країні, так і один великий готельний комплекс на тисячу номерів, в кожному з яких потрібно організувати роботу Wi-Fi, Smart TV. Або ж сучасний навчальний центр на кілька десятків аудиторій. Екосистема Nebula доречна скрізь, де потрібно масштабування готових конфігурацій мережі з можливістю віддаленого адміністрування і максимальною простотою розгортання на місцях.

Основні переваги Zyxel Nebula, на які варто звернути увагу власнику бізнесу:

  • Закриває всі «мережеві» потреби бізнесу: безпека мережі, комутація, Wi-Fi.
  • Простота і швидкість розгортання і монтажу. Мережу «підніме» і налаштує навіть не фахівець.
  • Зручність управління і моніторингу. Доступно з будь-якого пристрою, в будь-якій точці світу.
  • Масштабованість. Легко розширювати мережу на філії або в межах великих майданчиків.
  • Безпека. Шифрування і індивідуальні паролі для Wi-Fi, гостьовий портал, двофакторна аутентифікація тощо. В хмарі знаходиться тільки керуюча інформація мережі.
  • Проста настройка VPN для віддаленої роботи.

Перші версії Nebula з’явилися на ринку в 2016-му році. За 4 роки система пройшла через цілий ряд доповнень і оновлень, значно поліпшивши функції, пов’язані з безпекою. За фактом, централізована система управління мережею підприємства Zyxel Nebula найбільш добре зарекомендувала себе у замовників в країнах Західної Європи, де вона активно застосовується в сегментах HoReCa, Retail, FMCG – мережеві кафе, ресторани, готелі, офісні центри, склади, заправки, магазини і т.п.

Кому допоможе Nebula у нас?

Цільова аудиторія Zyxel Nebula, в першу чергу, – бізнес, створений з прицілом на масштабування. Від мережі невеликих кав’ярень або заправок, до торгових закладів, готелів або ж промислових підприємств. Будь-який бізнес, який готується стати мережевим або який планується розвивати в межах масштабного комплексу. Відкриваючи новий бізнес-центр, клієнтами якого можуть стати як офіси невеликих компаній, так і повноцінні коворкінги, або ж закладаючи масштабний складський і логістичний комплекс, своїми обрисами більше нагадує космодром, варто придивитися до можливостей, пропонованих Zyxel Nebula, для оптимізації витрат на планований розвиток мережевої інфраструктури.

Що стосується SOHO, де домашній формат офісу повністю покриває потреби бізнесу, то професійні можливості Zyxel Nebula, з одного боку, здаються тут зайвими. З іншого боку, у міру зростання такої компанії характеристики SOHO-пристроїв швидко перестають відповідати її потребам. Можливість у будь-який час «бачити» навантаження на свою мережу і керувати нею в залежності від потреб компанії, забезпечувати доступ в Інтернет з необхідними параметрами для всіх категорій користувачів (співробітники, клієнти, гості), можливість швидкої і зручної настройки VPN для віддаленої роботи. І, нарешті, безпека мережі, захист даних компанії від несанкціонованих або випадкових дій користувачів. У міру того, як бізнес стає на ноги, питання швидкості доступу в Інтернет, керованості і безпеки мережі виходять на передній план. При цьому всі перераховані вище можливості відсутні як клас в «домашніх» пристроях, але доступні в Zyxel Nebula, починаючи з самої базової версії.

У скільки обійдеться?

Як уже згадувалося, економія з Zyxel Nebula базується на трьох основних складових. Перша – зниження витрат на початкове розгортання мережі на місцях, друга – економія на відрядженнях співробітників в процесі експлуатації. Третя – в більшості випадків виявлену проблему мережі можна усунути дистанційно, що особливо цінно для тих, хто будує і обслуговує мережу своїми силами, не вдаючись до послуг інтеграторів.

Цінова модель Nebula, крім покупки пристроїв, має на увазі придбання ліцензії. Її базова (основна) версія повністю безкоштовна, але має деякі обмеження, зокрема з моніторингу та аналізу мережі. Наприклад, обмежена кількість акаунтів адміністраторів (до 5), а журнал подій, пристроїв і клієнтів ведеться з вікном в 7 днів, в той час як в професійній ліцензії для статистики передбачено вікно в 365 днів, а число адміністраторів не лімітується. При цьому професійна ліцензія може купуватися як щорічна передплата (оплата за кожен пристрій) або як одноразовий платіж (Life-Time, також за кожен новий пристрій). Можливостей безкоштовної базової версії Nebula буде цілком достатньо для невеликої компанії на старті розвитку, також її зручно використовувати на початковому етапі впровадження такої мережі на підприємстві для вивчення можливостей системи на практиці.

Розглянемо кілька прикладів використання Nebula для побудови керованої централізованої мережі підприємства.

  1. Готельний Кейс.
  2. Мережевий Роздрібний магазин.
  3. IT-компанія.

«Своєю простотою і доступністю екосистема Nebula підтверджує традиції довіри користувачів бренду Zyxel. Адже багато хто з тих, хто сьогодні володіють або управляють бізнесом, пам’ятають його ще з часів зародження dial-up-Інтернету як надійне і, в той же час, доступне рішення. У Nebula компанія реалізує ті ж принципи, але вже в бізнес-сегменті, дозволяючи економити при побудові надійної корпоративної мережі з самого її старту. Рішення, яке присутнє на ринку вже кілька років, успішно випробувано в багатьох країнах Європи і може стати знахідкою для практично будь-якого бізнесу, що розвивається в Україні. Якщо ви серйозно замислюєтеся про те, у скільки бізнесу обходиться розвиток мережного парку, ми готові відповісти на будь-які питання», – каже Євген Глемботцкій, провідний фахівець DC Link Group з телекомунікаційного обладнання.

Хочете дізнатися більше про Zyxel Nebula і не витрачати час на організацію мережі? Запрошуємо вас пройти невелике опитування, яке займе не більше хвилини. Для учасників буде організовано цікавий вебінар, а також розіграний приз: потужний домашній Wi-Fi-роутер або точка доступу.

Пройти опитування

Задати питання і поспілкуватися з фахівцями, які щодня використовують обладнання Zyxel в своїй роботі, ви можете в нашому телеграм-чаті. Щоб отримати консультацію, звертайтеся в компанію DC Link Group.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ