Сервіс автоматизації онлайн-торгівлі KeyCRM

KeyCRM допомагає автоматизувати торгівлю: автоматично збирає замовлення звідусіль, надає гнучкий доступ для співробітників, дозволяє оформити відправку в кілька кліків і провести замовлення до моменту отримання його покупцем.

.                              .                                 .

Засновники та команда стартапу

Засновники стартапу – Андрій Гадай та Дмитро Тасюк.

Зараз у команді 8 осіб, і судячи з темпів зростання – дуже скоро буде розширення. У першу чергу потрібні люди з досвідом інтеграції CRM, з аналітичним і системним мисленням – на роль Product Owner / Business Analyst проекту. У команду продажів шукають продавців ПЗ з досвідом продажів від 2 років, сфокусованих на те, як допомогти клієнтам вирішити їхні проблеми, а не впарювати те, що не потрібно.

А для команди підтримки і турботи про клієнтів потрібні тямущі, хлопці, що розбираються у технологіях, яким важливо, щоб клієнт був задоволений сервісом і за допомогою KeyCRM збільшував свій дохід.

Про що стартап

Інтернет-торгівля у 2021 році стала по-справжньому мультиканальною: тепер підприємці не тільки торгують через свій інтернет-магазин, але і користуються маркетплейсами та майданчиками, такими як Rozetka , Prom, Amazon, Etsy, Ebay, Instagram, Facebook і тд. Управляти всім цим стало дійсно складно.

KeyCRM допомагає автоматизувати торгівлю: автоматично збирає замовлення звідусіль, надає гнучкий доступ для співробітників, дозволяє оформити відправку в кілька кліків і провести замовлення до моменту отримання його покупцем. Також має вбудовані складський облік, інтеграції з платіжними системами та фулфілментами і синхронізацію залишків між різними сайтами/майданчиками, різні автоматизації для спрощення життя інтернет-торговців.

І найголовніше: все це доступно і пов’язано у єдину систему «з коробки», тобто не потрібно залучати програмістів, чекати місяцями і платити тисячі доларів інтеграторам.

Яка модель монетизації

Одна з основних причин, чому підприємці не використовують автоматизацію у своїх торгових бізнесах – це технічна складність, страх, що витратять час і не отримають результат, а також непередбачуваність результатів роботи дорогих інтеграторів відомих CRM-систем.

Тому тут модель монетизації дуже проста – помісячна оплата у залежності від обсягу використання. Автори хотіли позбавити користувача від мук вибору тарифних планів, постійного перестрибування між тарифними планами при зростанні, докупівлі ліцензій для користувачів. Оплата залежить від кількості виконаних замовлень у місяць.

Клієнтам не потрібно турбуватися про підняття тарифного плану перед новорічним сезоном, і подальшому зниженні після нього: система усе рахує автоматично. Можна концентруватися на розвитку бізнесу, а модель забезпечить інструментами для цього. Є ще окрема плата за деякі інтеграції, але вони застосовуються лише у разі використання і детально описані на сайті.

Скільки часу пішло на MVP? Яких помилок припустилися?

За часом запуск першої версії продукту зайняв рік розробки з перервами.

Чому так багато? Якщо коротко, то дуже вже багато взаємозв’язків між різними компонентами системи: прийом замовлень, воронка обробки, відправлення, складський облік, контроль виробництва та інше, які потрібно було враховувати і при цьому надати зручний інтерфейс користувачам.

Були і помилки. По-перше, замахнулися на досить великий пиріг з точки зору функціоналу. Хотіли дати користувачам все і відразу, а так не буває. Доводилося походу справи постійно переглядати вимоги і адаптувати кількість фіч, щоб вони не перевищували необхідний мінімум для MVP. Як наслідок, було обрано чіткий фокус – у першу чергу автоматизація торгівлі на таких майданчиках як Etsy, Amazon, Ebay, Shopify. На ринку не було конкурентів у цій ніші, відповідно це стало УТП.

По-друге, багато питань починає виникати, при спробі подружити закордонну торгівлю з місцевою. Різні валюти, різні служби доставок, і особливо – різні підходи до бізнесу. Навіть при наявності досвіду в сфері e-commerce, потрібно було робити велику кількість Customer Development, на що йшло багато часу та сил, і не завжди приймалися правильні продуктові рішення.

Як з’явилася ідея створити стартап?

У засновника, Андрія Гадая, паралельно був досвід у двох нішах – e-commerce, майже 10 років він був власником інтернет-магазину, а також IT-сфера – робота у різних зарубіжних компаніях на проектах міжнародного рівня.

Для свого інтернет-магазину була розроблена зручна система обробки замовлень «під себе», але вона була не придатна для масового поширення.

У 2019 стало зрозуміло, що об’єднавши свій досвід у сфері e-commerce з досвідом з IT-сфери, можна створити дійсно потрібний і зручний продукт для підприємців у торговому бізнесі. Чим з тих пір і займаються.

Хто конкуренти, які у них досягнення?

До того як почати що-небудь робити з проекту, засновники вивчили ринок і поспілкувалися з багатьма потенційними конкурентами. Їх можна розділити на 2 типи.

Перші, це, звичайно ж, такі монстри як AmoCRM і « Бітрікс ». Не те, щоб автори з ними порівнюються, ні. Але їх клієнти порівнюють. І виходить, що якщо мова заходить про товарний бізнес, то ці системи спочатку для цього не призначені і вимагають тисяч доларів доробок, щоб можна було хоч якось використовувати їх у цій ніші. З іншого боку, ці 2 рішення безумовно мають все, що можна придумати, а для того, що не вміють – є сотні інтеграторів.

Конкуренти другого типу – це невеликі, нішеві рішення, які вже досить давно існують на ринку, але не мають достатнього технічного досвіду для побудови справді масштабного рішення. При цьому, за рахунок того, що вони стартували уже досить давно – мають досить велику клієнтську базу. Зазвичай, це пов’язано з ще більш вузькою нішею усередині товарного бізнесу. Наприклад, LP-CRM – продукт розрахований конкретно на товарщиків, що використовують аффілейт-маркетинг та CPA-мережі і дуже на це заточений.

Яких конкурентів вже немає , чому у них не вийшло?

Був такий багатообіцяючий проект як crm1.top – на жаль, на сьогоднішній день від нього залишилися тільки обіцянки у стилі «старт вже скоро». При цьому у хлопців була дійсно потужна експертиза в цій ніші, у них були і є паралельно проекти у схожих нішах.

Можливо, не вистачило експертизи з технічного боку. Хороші програмісти коштують дуже дорого, тому наймали дешевих, які не могли витягнути проект такого рівня.

Як ви оцінюєте ринок для вашого продукту?

Ринок e-commerce у пострадянських країнах зростає з року в рік на 25-40% щорічно, причому це в до-COVID-ні часи. Свіжої аналітики у нас, на жаль, немає, але очевидно, що саме зараз e-commerce ще прискорив зростання, адже локдауни стимулюють онлайн-торгівлю. На світовій арені зростання не таке бурхливе, але все ж 10-15% зростання у рік є.

Нішевий продукт у більшості (але не завжди!) краще великого «комбайну», який вміє все і для всіх. Той же «Бітрікс» дуже часто тому і не використовують, що він громіздкий і навіть людям з досвідом складно у ньому розібратися. Тому ніша цієї компанії – автоматизація саме торгового бізнесу – і буде тією сфокусованою «фішкою», яка буде відрізняти їх від інших.

Скільки грошей/часу інвестовано?

За весь час проінвестовано близько $ 100 000. Позики, кредити, інвестиції не використовували.

Чого вдалося досягти?

У даний момент, компанія практично вийшла в операційний нуль. З огляду на активний ріст – і продукту, і команди, швидше за все, ще якийсь час так і буде, після чого вже піде довгоочікуваний прибуток.

Із зрозумілих показників – понад 1000 магазинів на Etsy, Amazon, Ebay, Shopify, Rozetka, Prom – підключено до нас. Є кілька клієнтів з оборотом від $ 1 млн на місяць. Більше 100 000 замовлень на місяць обробляється на платформі в даний момент.

Зараз займаються розробкою додаткового функціоналу, щоб підприємцю взагалі не доводилося залишати робочий простір KeyCRM і весь бізнес був замкнутий в одному зручному продукті.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ