Шахраї розсилають листи про розіграш подарунків від імені «Нова Пошта»

Компанія «Нова Пошта» повідомляє про шахрайську розсилки повідомлень. Клієнти поштового оператора нібито від імені компанії отримують в одному з месенджерів повідомлення про акцію, у якій можна виграти подарунки. У «Нова Пошта» попереджають, що це — схема зловмисників, і компанія ніяких акцій не проводить.

Деталі шахрайської схеми

Користувачам приходить повідомлення з картинкою акції й посиланням, по якій пропонується перейти, щоб узяти участь у розіграші подарунків. Згідно з його умовами, необхідно переслати лінк іншим, завантажити додаток з Google Play і оформити підписку на тестовий період. По його закінченню з користувача списується приблизно 1900 грн.

Підрозділ кібербезпеки «Нова Пошта» встановило, що зловмисники використовували домени.ml,.cf,.tk, які працювали за допомогою сервісу CloudFlare. Компанія надала список фейкових адрес, за якими пропонується перейти в повідомленні:

hxxp://nova-poshta[.]top/

hxxp://winflor[.]cf/novaposhta

hxxp://giftled[.]ml/novaposhta

hxxp://clicktai[.]cf/novaposhta

hxxp://wintent[.]tk/novaposhta

hxxps://clicktoprize[.]site/93a05a1/postback?subid=

nova-poshta[.]top

winflor[.]cf

giftled[.]ml

clicktai[.]cf

clicknutc[.]ml

winon[.]ml

prizesai[.]ml

tapti[.]ml

wintent[.]tk

gameclun[.]cf

033tron[.]top

click-prize[.]online

clicktoprize[.]club

clicktoprize[.]site

click-prize[.]club

clicktoprize[.]live

jaunapoore8979@gmail[.]com

Крім того, фахівці компанії виявили понад 100 шахрайських доменних імен, які використовувалися для атак від імені інших українських компаній. Зараз компанія вживає заходів по блокуванню всіх ресурсів зловмисників.

У «Нова Пошта» закликають не відкривати повідомлення від незрозумілих контактів, а відразу ж їх видаляти або блокувати, не переходити за посиланнями й не завантажувати ніяких файлів.

Якщо користувач усе ж перейшов по лінку, необхідно оновити пароль від усіх облікових записів — усіх додатків і сайтів.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ