Що таке Polkadot: криптовалюта з топ-10

Менш ніж за рік (з серпня 2020 року), токен Polkadot виріс у ціні на 1 238%. При цьому токен поширюється не звичайною блокчейн мережею, а мультиплатформою, головною метою якої є об’єднання окремих блокчейнів у загальну децентралізовану мережу Веб3.

Редакція розібралася як працює мультиплатформа і чому токен не захищений від інфляції.

Polkadot об’єднує всі блокчейни між собою

У першу чергу Polkadot – це не криптовалюта, а мультиплатформа, покликана об’єднати всі нині існуючі блокчейни у єдину глобальну екосистему. Місія Polkadot – створити на основі звичайних блокчейнів повністю нову мережу Веб3, обмін інформацією в якій буде повністю децентралізований.

«Ми розуміємо Інтернет, в якому наша особистість і наші дані є нашими власними та надійно захищені від будь-якого центрального органу. Polkadot забезпечить повністю децентралізовану мережу, в якій користувачі будуть контролювати.»

Polkadot створює платформу, всередині якої зможуть створюватися нові блокчейни і до якої можуть бути підключені вже існуючі блокчейни. У цій системі можуть бути запущені перехресні реєстри і перехресні обчислення. Також вона дозволить блокчейн системам швидко і безпечно обробляти та пересилати дані, уникаючи при цьому загальносистемних оновлень або хард-форк.

Polkadot-4

При цьому Polkadot може передавати дані як через загальнодоступні, які не потребують дозволу блокчейни, так і через приватні блокчейни, об’єднуючи їх між собою.

«Це дозволяє створювати додатки, які отримують дозволені дані з приватного ланцюжка блоків і використовують їх в загальнодоступному ланцюжку блоків. Наприклад, приватний дозволений ланцюжок академічних записів школи може відправити підтвердження смарт-контракту для перевірки наукового ступеня у публічному ланцюжку.»

Засновники – співзасновник і технічний директор Ethereum Гевін Вуд , технічний директор Web3 Foundation Петро Чабан та дослідник і розробник блокчейн технологій Роберт Хабермаєр.

Криптовалюта Polkadot

Polkadot-1

З 2017 року мережа Polkadot використовує свою власну однойменну криптовалюту з позначенням DOT. Як наголошується на сайті Polkadot, токен DOT служить трьом різним цілям:

Управління: Тримачі токенів повністю контролюють протокол. Усі привілеї, які на інших платформах є винятковими для майнерів, будуть надані учасникам Relay Chain (власникам DOT), включаючи управління винятковими подіями, такими як оновлення та виправлення протоколу.

Функціональність: Теорія ігор спонукає власників токенів поводитися чесно. Цей механізм винагороджує хороших учасників, у той час як погані учасники втрачають свою частку в мережі. Це гарантує безпеку мережі.

Підключення: Нові парачейни додаються жетонами зв’язування. Застарілі або непотрібні парачейни видаляються шляхом видалення пов’язаних токенів.

Усього Polkadot випустив 10 млн токенів. Але після початку торгівлі токен було «номіновано» в 100 разів. Таким чином 10 млн початкових токенів перетворилися у 1 млрд, який і використовується зараз у мережі. Деномінація не вплинула на ринкову капіталізацію Polkadot, так як нові монети коштували близько 1/100 старих, але зробило токен більш зручним у використанні.

Як зазначає BitcoinWiki, на відміну від інших криптовалют, мережа Polkadot не озвучувала ніякої інформації про ліміти випуску токенів. Таким чином DOT не захищений від інфляції в разі випуску нових токенів.

Інвестиції та вартість криптовалюти

Polkadot-2Графік: coinmarketcap

Зараз токен DOT коштує близько $36 за монету. А менше ніж за рік (з серпня 2020 року), токен виріс у ціні на 1238.41%. Біржами для торгівлі в даний час є Binance, Huobi Global, HBTC, OKEx  та  Binance.KR.

З моменту запуску в 2017 році Polkadot тричі залучав фінансування шляхом випуску нових монет. У 2017 році проект залучив $145 млн, у червні 2019 року Web3 Foundation  продала ще 500 000 DOT (сума не повідомляється), а у 2020 році Polkadot провела приватний токенсейл, зібравши $43,6 млн.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ