Скільки заробляють frontend-розробники в Україні: до 165 000 доларів на місяць

Аналітики grc.ua проаналізували ситуацію на ринку праці у сфері frontend-розробки. Це 10% усіх вакансій в категорії «IT/телеком» на рекрутинговому порталі. Претендентів трохи більше – 15% усіх резюме в категорії.

Найчастіше frontend’ів шукають роботодавці з IT-індустрії (93% всіх вакансій), банківської сфери (3%) і в маркетингових агентствах (2%). Також, розробники потрібні в сфері управління персоналом (1%), в категорії «початок кар’єри/студенти» (0,5%) і на ринку медіа (0,5%).

Велика частина вакансій пропонує працювати віддалено або частково віддалено, поєднуючи нерегулярні походи в офіс і роботу з дому.

Скільки пропонують роботодавці 

  • Frontend-розробник заробляє від 44 000 до 164 500 + грн в місяць. Зарплата залежить від специфіки компанії, досвіду фахівця.
  • Середня пропонована компенсація – трохи більше 67 000 грн.
  • Frontend-розробник з досвідом 3-6 років може претендувати на компенсацію від 134 4000 грн на місяць. Але таких вакансій всього 7% у категорії.
  • При цьому, навіть початковий рівень зарплати (від 44 000 грн), значно вище середнього окладу в Україні (згідно з даними grc.ua, на початку квітня середня заробітна плата в країні становила 17468 грн).
Графіки і діаграми тут і нижче: grc.ua

Скільки хочуть здобувачі

Здобувачі набагато скромніші. Більшість кандидатів (46%) шукають роботу в діапазоні до 18 500 грн, але при цьому не мають досвіду роботи, практично не знають англійську і ще вчаться у школі або на перших курсах університету (середній вік претендентів на мінімальну заробітну плату в категорії коливається в районі 16-20 років).

Якщо ж претендент володіє англійською хоча б на рівні Intermediate, і, крім обов’язкового JavaScript пише і на інших мовах програмування, тоді його фінансові очікування набагато вище.

Корисні навички

У базові вимоги до frontend-розробників входять такі навички:

  • знання мов JavaScript, HTML5, CSS3;
  • вміння проводити налагодження JS коду;
  • досвід адаптивності та кросбраузерності верстки;
  • розуміння JS фреймворків (Angular2 / ReactJS / jQuery /Node.js);
  • вміння працювати з системами контролю версій (GIT і ін.), розуміння принципів проектування та багато іншого.

Здобувачі не завжди відповідають умовам роботодавців

Тільки 59% кандидатів у своєму резюме вказали володіння JavaScript. Ще половина кандидатів вміють працювати з системою Git. HTML5 володіють 43% бажаючих працювати frontend-розробниками. Розуміння принципів jQuery в резюме вказали тільки 30%.

При цьому, незважаючи на явну розбіжність з вимогами, зазначеними у вакансії, і компетенціями здобувачів, роботодавці готові брати початківців frontend-розробників, вкладатися в їх навчання і ростити власних фахівців – професія дуже затребувана.

У середньому, на одну позицію доводиться 3 кандидати (вакансії перекривають потреби в роботі на 36%).

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ