Співробітники ІТ-компанії продавали програми для зламу популярних месенджерів

Співробітники ІТ-компанії продавали програми для зламу WhatsApp, Viber та Telegram

Як повідомляє СБУ, співробітники однієї з київських ІТ-компаній продавали програми для зламу популярних месенджерів. Говорять, що пропонували їх приватним підприємцям, щоб ті могли уникнути витоку інформації.


Що ж трапилось

В офісі однієї з київських ІТ-компаній СБУ затримала співробітників, які продавали ПЗ для зламу «Вконтакте», Instagram, Facebook, WhatsApp, Viber та Telegram. Програмне забезпечення дозволяло віддалено отримати інформацію з інших комп’ютерів.

В СБУ говорять, що продавали ці програми приватним підприємцям, які боялись витоків інформації. Але в ході слідства виявилось, що планувались продажі ПЗ і держструктурам.

В офісі компанії знайшли записи, переписки та документи, які доводять незаконну роботу компанії.

СБУ обшукує ІТ-компанії

Минулого року Служба Безпеки України провела обшуки в кількох ІТ-компаніях. Їх власник, Євгеній Патруль написав, що обшуки проходили в жорсткій формі, а причиною стала програма Kickidler – начебто російська розробка яка збирає дані про українських користувачів і передає спецслужбам Росії.

«Проведена експертиза підтвердила, що програмні продукти являються шпигунськими. За попередніми висновками спеціалістів, вони створені і використовуються в інтересах спецслужб країни-агресора», – пишуть в СБУ

Сам Євгеній Патруль говорить, що програма Kickidler не була внесена ні в один з реєстрів забороненого ПЗ на території України, а сайт не заблоковано, так як «ВКонтакте» або «Одноклассники».

В СБУ стверджують, що Kikidler розробили в Росії, в Україні вже встигли продати більше 100 програмних продуктів, які проникали в інформаційні системи, в тому числі державних структур.

«СБУ створює фейкові справи, а потім починає кошмарити бізнес», – заявив тоді Євгеній Патруль.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ