Якщо бажаєш стати тестувальником – тобі на безкоштовні курси від QATestLab

Минулий рік показав, як сфера софтверного тестування як за кордоном, так і в Україні продовжує стрімко розвиватися. За прогнозами Technavio, у період з 2021 по 2025 роки середньорічний темп росту світового ринку послуг з тестування триматиметься на рівні 12%. Попит на кваліфікованих QA-спеціалістів є вагомою причиною для тенденції зростання цих показників. За даними статистики dou, у березні 2021 кількість відкритих вакансій для тестувальників ПЗ в Україні сягнула свого історичного максимуму у 1028 вакансій. Попередньо максимальний зріст кількості відкритих QA-позицій було зафіксовано у жовтні 2019 року (615 вакансій).

Перспективність професії та високий попит на найм QA-тестувальників надихнув компанію QATestLab у 2012 році відкрити власний Тренінговий Центр для підготовки кваліфікованих QA-спеціалістів. За 9 років понад 7000 охочих з усієї України скористались можливістю безкоштовно опанувати фах тестувальника програмного забезпечення.

Окрім сертифікату, який засвідчує здобуття професійного рівня QA Intern — початкового рівня у професії тестувальника програмного забезпечення, кожнен курсант Тренінгового Центру QATestLab отримує усю необхідну базу знань для початку роботи у сфері QA:

 • досвід роботи у системах Mantis Bug Tracker, TestLink;
 • вміння знаходити баги та правильно оформлювати баг-репорти;
 • навички зі складання чек-лістів та тест-кейсів;
 • досвід з оформлення тест-планів.

Але через складність навчання тільки 13% зареєстрованих на проходження курсів QATestLab успішно завершують навчання та отримують сертифікат.

За відгуками студентів про курси QATestLab, найчастішими перепонами на їхньому шляху до завершення навчання є такі чинники:

 • Недостатній рівень підготовки. Хоча курси з тестування ПЗ обіцяють, що їхнім майбутнім студентами не потрібна технічна підготовка, все одно потрібно володіти навичками роботи з різними версіями програмного забезпечення (Android, iOS) та операційними системами (Windows, Linux), розуміти базові елементи архітектури веб-сторінки та мати досвід користування програмами для скріншотів.
 • Тайм-менеджмент. Протягом місяця на курсантам потрібно корегувати свій час та послідовно виконувати всі навчальні етипи, бо наздогнати навчальний процес дуже важко.
 • Інтенсивність навчання може стати икликом для тих, хто не готовий до повноцінного занурення у світ QA, бо навчання на курсі — це кропітка праця, яка передбачає засвоєння великого обсягу знань у стислі строки та 100% концентрації уваги при виконанні домашніх завдань.
 • Неспівпадіння очікувань від професії QA-тестувальника та реальності. Деякі студенти не готові до наполегливої праці. Легкість входу в цю професію може вводити в оману і зачаровувати нереалістичними очікуваннями, які не відповідають ринку роботи

Інтенсивне навчання вимагає докладати багато зусиль та старань, тому повинна бути мотивація та сильне бажання здобути майбутню перспективну професію.

Для тих рішучих, які готові змінювати світ на краще, рятуючи його від багів, спеціалісти Тренінгового Центру QATestLab підготували кілька корисних порад для ефективного навчання:

 1. Заплануйте для себе достатньо вільного часу для виконання практичних завдань. Одна домашня робота може забирати у студента від 30 хвилин до 1 години часу. Назбиравши декілька домашніх завдань, буде складно надолужити втрачений час і виконати усе вчасно відповідно до дедлайнів.
 2. Вивчайте додаткові джерела інформації за пройденими темами. В особистому кабінеті на кожного курсанта чекає добірка корисних матеріалів, підібраних лекторами QATestLab. Самостійне опрацювання цих статей обов’язково стане у нагоді при роботі над практичними завданнями.
 3. Будьте допитливими. Окрім того, що допитливість та цікавість — must-have якості кожного тестувальника, вони ще й дуже допомагають у навчанні. У конспектах лекцій та на сайті Тренінгового Центру QATestLab зібрано відповіді на більшість питань, які можуть виникнути у курсанта. Уважність та самостійний пошук інформації дадуть змогу потренувати свої QA-навички та зекономлять час на очікування відповідей від спеціалістів Тренінгового Центру.
 4. Take time out, або дайте вашому баг-репорту час на відпочинок. Після завершення роботи над заведенням багів візьміть паузу та поверніться до баг-репорту трохи згодом, аби ще раз уважно перевірити його свіжим поглядом.

Ці, на перший погляд, прості поради є дієвими й доволі універсальними, вони можуть бути застосовані практично до будь-яких навчальних курсів. Так само усвідомлена мотивація, наполегливість та старанність є запорукою успіху для кожного, хто бажає змінити професію. Поєднавши їх, цілком реально за місяць інтенсивного навчання стати сертифікованим QA Intern, який стоїть за крок до нової роботи. Найкращі випускники курсів Тренінгового Центру автоматично отримують запрошення на співбесіду від рекрутерів QATestLab і за статистикою 38% успішно працевлаштовуються до компанії, розпочинаючи свій кар’єрний шлях у сфері QA.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ