Стартап із українським засновником Show4me залучив $15 млн інвестицій

Музична мережа Show4me, заснована Кареном Чифталаряном, українцем вірменського походження, залучила $15 млн. інвестицій від німецької інвестиційної компанії, назва якої не розголошується. Про це Banda.Media повідомив СЕО, співзасновник та основний акціонер стартапу Карен Чифталарян.

Кошти планують витратити на просування сервісу на існуючих ринках та подальший розвиток продукту. Зокрема, розробку та запуск метавсесвіту для артистів на платформі.

Що таке Show4me

Show4me був запущений у 2015 році Кареном Чифталаряном та ще 11 партнерами. Це вже другий раунд інвестицій у стартап – раніше show4me залучив $12,8 млн від британської інвестиційної IT-компанії. За словами Чифталаряна, у сумі із вкладеннями фаундерів на рахунку стартапу вже близько $30 млн. інвестицій.

Show4me позиціонується як музична соціальна мережа для взаємодії між шанувальниками та музикантами. Музиканти створюють власні артист-клуби на базі платформи, де вони можуть керувати онлайн-складником свого бізнесу. Робити онлайн-стрими, продавати квитки, поширювати мерч і, звичайно, публікувати ексклюзивний контент — треки, альбоми та багато іншого.

Фанати можуть отримати доступ до артист-клубів своїх кумирів за підпискою. Show4me має унікальну бізнес-модель – будь-яка підписка на артист-клуб коштує фіксований $1 на рік. Компанія має 15% від нього, а решту отримує артист. Таким чином, музиканти можуть монетизувати свою фан-базу набагато ефективніше, ніж у Facebook, Instagram та інших соціальних мережах.

За словами Чифталаряна, така модель монетизації є вигідною як сервісу, так і музикантам.

«Якщо взяти Spotify, Deezer та будь-яку іншу стрімінгову платформу, я не говорю вже про YouTube, який платить копійки, щоб заробити $1000, вам потрібно 400 000 стримів. Залежно від країни, така кількість стриму генерується приблизно 120-130 тисяч фанатів. Таким чином, наш $1 — це те саме, якби у вас заздалегідь купили 400 прослуховувань на Spotify», — пояснив Чифталарян у коментарі Banda.Media.

На сьогоднішній день на платформі зареєстровано понад 30 тисяч музикантів. Щомісяця Show4me фіксує 3000-5000 нових реєстрацій від артистів. На даний момент основним завданням стартапу є набір контенту та користувачів, яких на платформу наводять самі музиканти.

Коли запуск в Україні

Сервіс доступний у 198 країнах, України поки що немає у списку. Show4me планує запуститися на українському ринку у першому кварталі 2022 року. Наразі платежі з України не приймаються. Основними ринками стартапів є США (50% бізнесу) та ЄС (30%), на решту ринків припадає не більше 20%.

В даний час стартап не є прибутковим, але, за словами Чифталаряна, він може досягти самоокупності до кінця 2022 року.

Сьогодні Show4me налічує понад 70 працівників. Офіси розташовані в Берліні та Лондоні. Наразі в Україні представництва немає.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ