Стартап на $ 100 млн провалився. «Штучним інтелектом» виявилися бухгалтери з Філіппін

Роман Катеринчик Засновник Artjoker, MyCredit, Oncredit

Здається, що зовсім скоро до компанії британських вчених, які стали героями історій про вигадані або малоцінні відкриття, додадуться венчурні інвестори, які вкладають мільйони в стартапи, що імітують цінність і працездатність.

Минулого тижня інтернет вибухнув громом про стартап  Scale Factor, який отримав понад $ 100 млн. інвестицій від іменитих інвесторів, але закрився. Штучний інтелект, який лежав в основі цього стартапу, насправді виявився живими бухгалтерами, які обробляли завдання.

Довгі роки Scale Factor запевняв бізнеменів, що їх продукт може повністю взяти на себе їх фінанси. Стартап пропонував чарівне рішення – інструмент на базі штучного інтелекту, який зможе замінити справжнього бухгалтера (ведення звітності, оформлення рахунків і виплата податків).

«Тому що вечір – час для сім’ї, а не для рахунків», – переконував сайт ScaleFactor.

Колишні співробітники розповіли, що фінансові документи оформлялися не автоматично, а вручну десятками бухгалтерів. І навіть в офісі аутсорсингової компанії на Філіппінах. Зрозуміло, клієнти отримували звітність з безліччю помилок, і їм потрібно було наймати своїх бухгалтерів (вже не філіппінських) або розбиратися з документами самостійно.

У цій історії прекрасно все:

1   Стартап отримував інвестиції протягом 6 раундів!
Тобто 6 разів десятки і навіть сотні різних фінансистів і венчурних інвесторів аналізували продукт, але не побачили нічого підозрілого. Швидше за все, вони просто велися (так само, як і ми всі) на великі імена і бренди, які довірили свої гроші проекту: «Якщо в цей продукт інвестує великий фонд, то навіщо мені включати мозок?»

2   Співробітники мовчали! Багато співробітників компанії знали про те, що немає ні робочої чарівної технології, ні штучного інтелекту. Вони знали, що обробляють всі рахунки і роблять проводки живі люди. Але не могли про це розповісти, оскільки у них був підписаний договір про нерозголошення і це загрожувало для них великими штрафами.

3   Кремнієва долина – Fake it till you make it! Тобто імітуй, що у тебе є продукт, до того, як ти його не створиш. І схоже, в цьому випадку цей підхід прийняв якісь нереальні масштаби.

Штучний інтелект Apple Music підбирає вам «Плейлист для продуктивного дня»

Джерело: телеграм-канал Романа Катеринчик.


Читати також: «Український Остап Бендер»: стартап Sixa залучив $ 5 млн інвестицій … і зник

Ян Марсалек – винуватець краху Wirecard. Він ховається в Росії, працював з ФСБ і ГРУ


 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ