Стартап перейшов на 5-годинний робочий день. Продуктивності не додалося

У 2015 році в американському стартапі Tower запустили експеримент: на три місяці робочі години для персоналу скоротили з 8 до 5 на день. Таким чином, співробітники працювали 5 днів на тиждень з 8 ранку до 13 дня – без урізання зарплати і бонусів. Але результат виявився не таким, на який розраховував СЕО. Подробиці свого експерименту він розповів BI.

Tower – американський стартап, що спеціалізується на екіпіровці для сапсерфінгу, був заснований у 2011 році. Після успішного дебюту на Shark Tank і залучення $ 150. 000 Марка Кьюбана, СЕО Tower Стефан Аарстол загорівся ідеєю створити культуру продуктивності у своїй компанії. Він рекомендував співробітникам використовувати різні інструменти і практики продуктивності, але не всі ними користувалися. Щоб підстьобнути людей працювати ефективніше, Стефан пішов на радикальний крок – скоротив робочі години більш ніж на третину.

На думку Аарстола, такий графік дуже підходив стартапу в області сапсерфінгу. «Ми хотіли жити більш автентично, у відповідності з брендом, і таким чином служити як-би Амбассадорами бренду», – розповів він.

Скоротивши робочий день, він заявив співробітникам, що тепер їм потрібно придумати , як встигати за 5 годин робити все те ж, що вони раніше робили за 8. Інакше вони будуть звільнені.

«Я повертаю вам ваше життя, але покладаю на вас більше тиску», – сказав Стефан своїй команді.

Tower – маленька компанія, у ній працює всього 6 чоловік. Співробітники стали шукати способи підвищити свою ефективність, засікати час на виконання різних завдань. Тепер на відправку одного замовлення йшло майже в два рази менше часу, ніж раніше. У результаті доходи компанії зросли на 50%. Аарстол вирішив продовжити експеримент.

Минуло два роки 

Через два роки Аарстол почав помічати проблеми в культурі компанії, які були викликані переходом на 5-годинний робочий день. Співробітники перестали сприймати такий графік, як перевагу, вони звикли до нього. Робота повернулася у колишній темп – люди просто працювали до обіду і йшли додому.

СЕО Tower сподівався, що скоротивши робочі години, він отримає команду, яка працює у три рази швидше, ніж співробітники інших компаній. Але цього не сталося.

У 2017 році Аарстол вирішив ще трохи змінити графік. Тепер співробітники працювали 5 годин на день, але тільки 4 місяці – з червня по вересень – коли у компанії високий сезон. Після цього заробітки компанії обвалилися: з $ 4,3 млн у 2018 році до $ 2 млн у 2019. Ще два місяці у такому темпі – і Tower банкрут. Астров вирішив повернути 8-годинний робочий день, і до 2020 року доходи подвоїлися.

Сьогодні Tower не тільки продає дошки для сапсерфінгу, але також електромопеди та їх обслуговування. Це допомогло бізнесу вижити у пандемію. Графік роботи теж змінився: тепер команда працює 5 годин на день з 1 серпня по 31 листопада, але тільки якщо за попередній рік дохід компанії виріс. Тобто Аастрол позиціонує це як бонус.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ