Суд Китаю визнав незаконним робочий режим 996: з 9:00 до 21:00, шість днів в тиждень

27 серпня 2021 року Верховний народний суд Китаю та Міністерство трудових ресурсів та соціальної безпеки визнали незаконним відомий робочий режим країни: 996. Про це повідомляють Fortune, Reuters та ще ряд ЗМІ.

  • 996 – це режим роботи з 12-годинним робочим днем, з 9:00 ранку до 21:00 вечора, шість днів в тиждень. В суді розглянули кейс компанії з доставки посилок та деякі інші робітничі випадки, щоб продемонструвати, чому режим 996 – нелегальний.

“За законом, у працівників є право на відповідну компенсацію та час для відпочинку чи вихідні. Підкорятися національному розкладу робочих годин – це обов’язок роботодавців. Перепрацювання можуть з легкістю призводити до трудових суперечок, впливати на відношення співробітників та роботодавців, та на соціальну стабільність”, – говориться в рішенні суду.

  • Такий режим є частиною корпоративної культури багатьох технологічних китайських компаній. Рішення суду не обмежується тільки хайтек-сектором, але і китайські техногіганти повинні готуватися до змін, після багатьох років пропаганди 996. Адже для багатьох китайських компаній та їх співробітників працювати по 12 годин в день шість днів на тиждень вважалося честю. А авторитети із світу Кременевої долини, до прикладу, Майкл Моріц із Sequoia Capital, підкреслювали, що 996 – це конкурентна перевага китайських компаній перед американськими.
  • В той же час, раніше, власник популярної мережі TikTok, компанія ByteDance заявила, що збирається обмежити політику перепрацювань в компанії, починаючи з 1 серпня 2021 року. До цього про подібне рішення заявив їх конкурент, сервіс коротких відео Kuaishou.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ