Суд між Apple та Epic Games. В App Store дозволять альтернативні методи оплати

В США закінчився судовий розгляд між Apple та Epic Games який розпочався після того, як ігровий розробник додав альтернативні способи оплати в Fornite, а Apple (порахувавши такі дії порушенням контракту) видалила гру із App Store.

Як повідомляє The Verge, за більшістю пунктів взаємного позову суд встав на сторону Apple, зобов’язавши Epic Games виплатити Apple 30% від доходів отриманих завдяки впровадженню альтернативної оплати ($3.65 млн.), оскільки це дійсно порушувало контракт. Але при цьому суд визнав незаконною заборону Apple на використання сторонніх систем оплати додатка в App Store.

Суть розглядів

Зображення: Fortnite

Компанія Apple видалила “королівську битву” Fortnite від Epic Games із магазину App Store ще в серпні 2020 року. Причиною стало те, що розробники гри додали туди власну in-app-платіжну систему, яка обходить комісію Apple. Адже за правилами магазину, як з продажу платних додатків, так із покупок всередині додатків Apple  отримує 30%.

Після того, як гру видалили з магазину, її розробники виступили із серією оголошень. Починаючи від судового позову проти Apple, як монополіста та закінчуючи відео, яке пародіює легендарну рекламу Apple 1984.

В судовому позові Epic Games  звинуватила Apple в створені монополії та антиконкурентній поведінці і попросила суд прийняти рішення про обов’язкове повернення Fortnite в App Store на час судової тяганини. Apple подала зустрічний позов проти Epic, звинувативши її в порушенні контракту та вимагаючи заплатити 30% від доходів, які були отримані завдяки впровадженню альтернативної оплати.

Рішення суду

За більшістю пунктів суд прийняв сторону Apple. Як відзначив у своєму блозі засновник коворкінгу Terminal 42 та автор телеграм-каналу blognot Сергій Петренко, суддя відхилив визначення ринку, яке було дане обома сторонами ( на думку Epic мова йде про ринок iOS-ігор та платежів в них, а на думку Apple розглядати варто ринок комп’ютерних ігор та транзакцій взагалі). Він дійшов висновку, що ринок в даному випадку – це транзакції в мобільних іграх.

Наслідком такого визначення стало те, що частина звинувачень Epic Games відкидаються, адже не стосуються предмету розгляду, адже Apple просто не може бути монополістом на ринку мобільних ігор. Також існує Google/Android  та ніхто не заважає появі альтернативних платформ.

Також в окремому рішенні суд підтвердив, що Epic Games порушила свою угоду з Apple, коли впровадила альтернативну платіжну систему в додатку Fortnite. В результаті Epic повинна виплачувати Apple 30 відсотків з виручки, отриманої в обхід платіжної  системи App Store (більше $3.5 млн.).

Але при цьому суд вирішив, що додаткам на iOS має бути дозволено направляти користувачів до альтернативних варіантів оплати, які виходять за рамки тих, що пропонує Apple.

“Apple не повинна забороняти включати в свої додатки та їх метаданні кнопки, зовнішні посилання чи інші заклики додій, які направляють клієнтів до механізму покупки, в доповнення покупок в додатках. Заборонено перешкоджати спілкуванню з клієнтами через точки контакту, отриманні добровільно від клієнтів через реєстрацію облікового запису в додатку”, – сказано в рішенні суду.

Epic Games вже подала апеляцію

В твіттері генеральний директор Epic Тім Суіні висловив розчарування з приводу рішення суду.

“Сьогоднішнє рішення не є перемогою ні для розробників, ні для споживачів. Epic бореться за чесну конкуренцію серед способів оплати всередині додатків та магазинів додатків для мільярда користувачів”, – написав СЕО Epic Games.

Epic Games вже подали апеляцію на рішення суду в окружний апеляційний суд Каліфорнії, закликавши  суд більш високої інстанції переглянути справу та відмінити рішення судді. Про юридичні основи для апеляції Epic повідомляє мало, але, імовірно, вона продовжить апелювати до федерального антимонопольного законодавства.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ