Техно-гіганти показали рекордний квартал, але ринок впав

Техно-гіганти показали рекордний квартал, але ринок впав

В кінці липня всі, кого цікавить ринок цінних паперів сиділи біля моніторів — йшов тиждень фінансової звітності американських публічних компаній. Звіти публікувались в мережі буквально один за одним: від виробника товарів для дому Kimberly-Clark до оборонки Lockheed Martin. Але найбільше уваги отримали технологічні компанії, зокрема — найбільші з них: Apple, Microsoft, Alphabet (Google), Amazon і Facebook. Нічого дивного: їх сумарна капіталізація складає майже $9 трлн, одна тільки Apple скоро досягне капіталізації в $2,5 трлн.


Примітно, що звітність кожної з компаній (як і всього tech-сектору) — рекордна. Так багато в 2-му кватралі компанії не заробляли ніколи, цифри по деяким компаніям такі, що здається це нереально. З’ясувалось, що усе можливо.

Тим не менш, ринок зустрів звіти без особливої радості: акції більшості компаній впали. Разом з криптобіржею Currency.com детально розглянемо, чому ринок падає.

Феноменальна звітність

Коротко, чому всі в шоці від цифр головних технологічних компаній світу.

Apple

Micosoft

Alphabet

Amazon

Facebook

Виторг

$81,4 млрд

$46,5 млрд $61,18 млрд $113 млрд

$29 млрд

Прибуток

$29,7 млрд

$16,5 млрд

$18,3 млрд

$7,7 млрд

$10,3 млрд

2020 / 2021 36% / 29% 21% / 47% 62% / 166% 27% / 48%

56% / 47%

Рекордний приріст показали не лише ці компанії Наприклад, Tesla вперше отримала $1 млрд виторгу без врахування продаж квот на викиди. Виторг Twitter зріс майже вдвічі — до $1,19 млрд. Виросли Visa і Mastercard, Shopify, eBay, Atlassian та інші. Неймовірний квартал.

Головним бенефіціаром такого росту стала, звичайно ж, пандемія і все, що з нею пов’язано. Компанії продовжують заробляти на діджиталізації світу і виграють від того, що все рухається в сторону он-лайну. Це ж, скорше за все, стало головною причиною падіння.

Кінець рекордам

Головною причиною для непокоєння стали фінансові результати Amazon. Компанія вже котрий квартал підряд показує $100+ млрд виторгу, але в 2-му кварталі вперше не були виправдані очікування інвесторів: замість $115 млрд вдалось показати лише $113 млрд.

Більше того, в компанії не стали приховувати, що в 3-му кварталі приріст виторгу знов скоротився — на 10%. Чому? Пандемія не може продовжуватися вічно, пише Morning Brew. Американці, головний ринок Amazon, поступово вакцинуються і повертаються до звичного ритму життя: більше ходять в магазини і менше замовляють он-лайн. Тут варто зробити ремарку і пояснити, що Amazon і далі буде заробляти дуже багато, але через скорочення темпів приросту переходу покупців в он-лайн і виторг компанії буде рости повільніше.

Для Apple пандемія одночасно причиною росту (компанія в рекордних кількостях продає свої комп’ютери та планшети), і великим ударом по бізнесу. Раніше неодноразово повідомлялось, що в світі спостерігається дефіцит чіпів — попит суттєво більший за пропозицію. Ще по підсумках 1-го квартала 2021 року представники Apple заявили, що недоотримують $3-4 млрд саме через нестачу процесорів. Та ж проблема вже заявлена на 3-й квартал: компонентів не вистачить для виробництва потрібного об’єму продукції. Крім того, через повернення людей в офіси знизяться продажі Мac і iPad. Для порівняння: весною продажі техніки зросли на 79%, влітку — тільки на 21%. Через пандемію і порушення логістичних ланцюгів зросла й ціна доставки, що відображається на чистому прибутку.

В той ж час, Facebook підставить компанія Apple. Власник IOS – 2-ї найпопулярнішої операційної системи в світі — ввів нову політку збору даних користувачів. За найбільш оптимістичними даними, свій дозвіл на збір інформації дає не більше чверті користувачів. Як наслідок, доходи Facebook від таргетингової реклами можуть знизитись. На додачу, схоже оновлення тестують і в Google – компанії-власника Android.

На ринок тиснуть і інші фактори:

  • Вільних грошей більше не буде. Економіку штатів перестали роздувати безкоштовними для американців грошима.
  • Вакцинація і повернення до звичних звичок. Люди скорше підуть в ресторан, ніж замовлять їжу додому.
  • Зміщення фокусу: якщо раніше росли стрімінги, тепер люди візьмуть квиток і полетять в відпустку: відродження туризму.
  • Повернення у офіси. Технологічні компанії росли багато в чому через того, що їх аудиторія сильно виросла і сиділа вдома. Наприклад, Apple продала ноутбук людині, вона використовує Zoom і Microsoft Teams, сидить в Instagram, дивиться YouTube, купує щось на Amazon. З поверненням у офіси ця схема частково зруйнується, отже знизиться і приріст виторгу компаній.
  • Темпи росту ВПП в США знижуються, що впливає на настрої крупних інвесторів.

Що далі

Важливо розуміти, що справи у всіх цих компаній в цілому ідуть досить добре: $9 трлн капіталізації на п’ятьох ,сотні мільярдів виторгу щоквартально. Проблема в тому, що ріст доходів вже не буде таким, як за минулий рік. Інвестори, які отримували за рахунок вибухового приросту надприбутки, незадоволені таким результатом і шукають інше застосування своїм грошам, продаючи акції технологічних гігантів.

Реклама в он-лайні, в цілому, показує небувалі темпи приросту. Рекламний бізнес Google виріс на 68%, якщо взяти окремо YouTube – на 84% і $7 млрд виторгу за квартал. У Facebook – рекордний виторг за 5 років: $29 млрд, ріст на 56% з року в рік. Apple нічого про рекламу не говорить, але за даними WSJ – ріст мінімум на 33%. У Microsoft – 56%. у всіх компаній ростуть прибутки з хмари. В Google це вже бізнес на $20 млрд в рік.

Підсумовуючи все це, експерти стверджують, що в майбутньому технологічний сектор продовжить ріст і буде заробляти іще більше. Те, що відбувається зараз — невеличка корекція. Для повноцінного падіння необхідний повноцінний удар, шоковий стан. Навіть нові карантинні заходи ними не стануть: сектор тільки виграє від того, що ми вже бачили.

Таким шоковим станом може стати зменшення програми кількісного пом’якшення ФРС США на економічному симпозіумі в Джексон-Хоулі наприкінці серпня. Жорсткішання програми QE на даний момент являється ключовим ризиком для інвесторів, в результаті якого фондові ринки будуть рости, не залежно від симпозіуму в Джексон-Хоулі.

Як наслідок, реальних причин для паніки немає в випадку “просадки” ринку. Це ж буде чудова можливість купівлі акцій або фондових індексів під час “просадки” в серпні-вересні. Адже головна задача кожного інвестора – знайти потрібний момент для купівлі активу, і цей момент вже близько.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ