Tesla в Україні. Авто проїхало на автопілоті по центру Києва

Tesla проїхалась по центру Києва на автопілоті: камери і датчики розпізнають українські світлофори, знаки та розмітку

Хакери виклали в мережу бета-версію ПЗ Tesla Full Self-Driving, яке дозволяє вмикати автопілот на електромобілях. Цікаво, що доступно воно тільки в США, але після зливу в мережу його почали встановлювати всі бажаючі


Що трапилось

Програмне забезпечення автопілоту, яке тестували всередині компанії Tesla злили в мережу. Прошивку поширюють в спільноті Tesla, що дозволяє одразу запускати його на електромобілі.

Взагалі, всі власники електрокарів Tesla про покупця сплачують додатково 10 000 доларів за автопілот. Але працює ця функція тільки в США, оскільки в інших країнах відрізняється розмітка та дорожні знаки.

Власник електромобіля в Україні виклав на YouTube відео, де він протестував автопілот на київських дорогах. На відео видно, що Tesla розпізнає світлофори, дорожні знаки і автомобілі, які рухаються. Також автопілот на основі нейромереж сам почав створювати розмітку, яку не бачать камери, орієнтуючись по карті.

Видання Electrek.co пише, що всі учасники спільноти мовчали про можливість встановити прошивку, щоб в компанії Tesla не дізнались про це. Але скоріш за все, після цього відео Ілон Маск про все дізнається і «прикриє кісок».

Tesla на автопілоті вже їздила по Харкову

Минулого року український блогер Роман Олексієнко ввімкнув автопілот в своєму автомобілі Tesla та переліз на заднє сидіння. Автомобіль сам рухався по дорозі з швидкістю 116 км/год. Судячи з відео, Роман їхав по Харківській області: він сказав поліцейському, що сів за кермо ще в Харкові.

Автомобіль зупинив поліцейський за наче б то перевищення швидкісного режиму. Роман намагався довести, що це не так а швидкість встановив сам автопілот: він підтягує дані з Google про швидкісні обмеження на кожному конкретному відрізку дороги.

Відео на 13 хвилин, і за цей час вони так і дійшли єдиного висновку, тому незрозуміло чим закінчилась історія.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ