Tesla за $25 000: що Ілон Маск розповів на Battery Day. І чому не здивував інвесторів

22 вересня Ілон Маск провів довгоочікуваний для багатьох захід. Він називається Battery Day і присвячений досягненням компанії в області розробки і поліпшення ключового компонента кожної Tesla – батареям. Інвестори чекали великих анонсів, багато в чому саме з цим пов’язане потужне зростання цін на акції компанії.

Презентацію дивилися як у автокінотеатрі. Джерело: @TeslaOwnersNBay | Twitter

Ніяких нових автомобілів Ілон Маск не показав, вся презентація була присвячена ключовому елементу – батареям. Ось про що говорили:

  • Tesla S в новій версії Plaid. Раніше найпотужнішою Tesla S була версія Ludicrous, але завдяки новим розробкам компанії Маска вдалося досягти продуктивності могутніше. Tesla S Plaid буде їхати 0-100 км/год менш ніж за 2 секунди, при цьому дальність ходу автомобіля – близько 830 км. Для компанії це рекорд, зараз її машини так швидко і так довго не їздять. Правда, за таке задоволення треба сильно доплатити – ціна становить $139 990. Зараз в найдорожчій комплектації автомобіль обійдеться менше сотні тисяч доларів. Сам автомобіль вже можна замовити, але чекати треба буде до кінця 2021-го – ще рік.
  • Зараз компанія замовляє батареї у Panasonic. Ця співпраця продовжиться ще якийсь час, але команда інженерів Tesla трудиться над батареями власної розробки. Вони повинні бути в 6 разів могутніше, що дозволить збільшити дальність ходу машини на 16%. Крім того, завдяки in-house розробці самі акумулятори стануть дешевше, що дозволить знизити ціну автомобіля. За попередніми даними, Tesla зможе зробити батарею вдвічі дешевше, що дозволить довести майже до рівної вартість електрокарів і машин з ДВЗ.
  • Також Маск розповів про плани на будівництво нового заводу з виробництва катодів, а також – що він відмовиться від використання кобальту в них. Правда, де буде новий завод і коли відмова вступить в силу – поки невідомо.

Найбільший анонс – він же «повторюваний». Маск сказав, що завдяки новим технологіям виробництва акумуляторів (що дозволить зробити їх дешевшими), компанія Tesla зможе випустити машину за $25 000. Зараз найдоступніший варіант коштує понад $35 000. На це потрібно близько трьох років. Здавалося б, великий і важливий анонс. Але справа в тому, що такий же прогноз Маск робив в 2018 році і тоді давав такий же прогноз: через три роки ми випустимо машину за $25 000. Поки її немає.

Інвестори незадоволені

Останні кілька місяців акції Tesla росли як біткоіни: в десять разів за рік. Однією з причин такого зростання експерти називали великі очікування від цього самого івенту – Battery Day. Всі чекали великого прориву і поліпшень. Маск розповів, що вони будуть і як показує практика, він частіше виконує свої обіцянки, ніж просто говорить. Але виявилося, що інвестори не готові чекати: нові розробки їм потрібні тут і зараз, а не «через три роки».

Ще під час презентації вартість акцій компанії почала опускатися, до кінця дня Tesla втратила майже 6%. Крім того, впали ціни на акції підрядників компанії з постачання батарей: якщо Tesla і правда розробляє свої батареї, то приблизно з 2022 року цілий пул компаній втратить великий обсяг замовлень на поставки.

Втім, як запевняють експерти, серйозно ставитися до падіння вартості акцій Tesla поки не варто. Через наплив непрофесійних інвесторів на ринок, будь-які новини (не радісні) можуть більш різко відбиватися на ринку.

Сам же Маск впевнений, що в цьому році компанія таки продасть більше 500 000 автомобілів (у минулому році 367 000), а в майбутньому, завдяки новим дешевшим батареям, зможе кратно збільшити продажі по всьому світу.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ