Тігіпко продав мережу аптек, а стартап українця отримав $ 20,5 млн: підсумки інвестицій

Чому Тігіпко продав мережу аптек TAS, навіщо Zoom створює свій інвестиційний фонд, і що таке OneSoil – редакція розповідає найцікавіше зі світу інвестицій.

.                                   .                                   .

Білоруський агростартап OneSoil залучив $ 5 млн: набирають українських фахівців

Стартап OneSoil залучив $ 5 млн інвестицій у раунді А від компаній Almaz Capital і PortfoLion. Тепер загальна сума залучених інвестицій з моменту заснування компанії становить $ 6,7 млн. У OneSoil вже є українські фахівці з data science, команда планує розширитися і найняти нових технічних фахівців.

Що таке OneSoil

OneSoil займається розробкою додатків, з якими аграрії можуть дистанційно стежити за розвитком посівів і збільшувати ефективність фермерських господарств. Додатки працюють на основі супутникових знімків, алгоритмів машинного навчання і аналізу великих даних.

У додатках OneSoil зареєстровано 5% всіх орних земель в світі. Понад 200 тис. фермерів і фахівців-аграріїв. За запитом компанія також допомагає агробізнесу статистикою і аналітикою.
Україна на другому місці за кількістю користувачів в OneSoil.

Сергій Тігіпко продав мережу аптек TAS: вона не приносила прибуток

Група «ТАС» продала однойменну аптечну мережу своїм конкурентам – «Мед-Сервісу». Як розповіло джерело виданню «Новий час», інвестор втратив інтерес до цього бізнесу і компанія стала закривати збиткові об’єкти – 43 аптеки. На момент продажу залишилося 100 аптек.

У «Мед-Сервісу» і ТАС угоду не коментують, за приблизними оцінками, її вартість може бути $ 5-6 млн.

Zoom створить фонд на $ 100 млн: українські стартапи можуть отримати інвестиції

У минулому році Zoom презентував маркетплейс Zoom Apps (або Zapps). Це екосистема додатків, які інтегровані з Zoom: наприклад, перекладачі, фільтри і так далі. Розробники Zoom хотіли, щоб користувачі могли користуватися розширеннями у рамках відеосервісу, а не використовувати сторонні додатки.

Фонд Zoom Apps Fund вирішили створити, щоб розробники могли розвивати свої стартапи в Zoom.

Обсяг фонду становить $ 100 млн на всіх. Zoom шукає стартапи на ранній стадії і готовий інвестувати від $ 250 тис. До $ 2,5 млн. Компанія також обіцяє стартапам допомогу в розвиток продукту.

Подати заявку можна тут .

Clubhouse оцінили в $ 4 млрд

Про те, що Clubhouse оцінили в $ 4 млрд, розповіли засновники під час розмови в кімнаті додатки. Однак суму раунду та інші деталі угоди вони не розкрили.

У раунді взяли участь Ендрю Чен з Andreessen Horowitz, а також DST Global, Tiger Global та інші. Жоден з інвесторів теж не говорить про подробиці угоди.

Стартап українського інженера Universal Hydrogen залучив $ 20,5 млн

Компанія Universal Hydrogen, яку заснував українець Павло Єременко, залучила $ 20,5 у рамках фінансування серії A. Як пише Techrunch, гроші підуть на збільшення штату компанії з 12 до 40 осіб. Також будуть розвивати власні технології.

Що таке Universal Hydrogen

Стартап Universal Hydrogen займається розробкою вуглецевих двигунів для літаків. Компанія вже розробила капсули, які будуть підключати до двигунів. За словами Єременко, стартап розробляє власний літак, який зможе пролетіти 700 км на вуглецевому двигуні.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ