TikTok-хауси. Що це таке і чому це не прибутково в Україні

Влітку 2020 року в Україні почали з’являтися так звані TikTok-хауси. Це будинки, в яких живуть тіктокери, об’єднуючись для створення контенту. Видання Liga.Tech розповіло, звідки прийшов тренд, скільки таких будинків в Україні і чому це програшна історія. Ми обрали головне з матеріалу.

TikTok-хауси

 • Перший TikTok-хаус з’явився в грудні 2019 року в США. Він називається HypeHouse. Тіктокери записують спільні відео в особняку з розкішним інтер’єром, створюють рекламні інтеграції і викладають записи в мережу. Однак до TikTok створювалися будинки для Youtube-блогерів і діяли за тим самим принципом.

 • Після успіху в Америці, тик TikTok-хаусів в Америці, вони почали відкриватися в Росії. Незабаром після цього, тренду почали слідувати і в Україні. Бум відкриття припав на початок літа 2020 року.
 • Примітно, що деякі тіктокери, ставши успішними в Україні, перебралися до РФ. Причиною цьому – величезний рекламний ринок TikTok, розповідає Дмитро Ткаченко, засновник рейтингу TikTok – TTlist.
 • Від початку літа в Україні зареєстрували і відкрили 8 TikTok-хаусів. Станом на листопад 2020 року, діють з них тільки три:
 1. uLove Home — 1 млн підписників, 11 млн лайків;
 2. Top Team House — 760 тис. підписників, 23,3 млн лайків;
 3. Moneygun — 15,3 тис. підписників, 166 тыс. лайків.
 • Вітчизняні творці TikTok-будинків розраховували заробити на створенні зрозумілої рекламодавцям інфраструктури. Це білі розрахунки, презентації, правильна звітна система, менеджери, пояснив Роман Русанов, засновник uLove Media, куди входять TikTok-будинки uLove.

Інвестиції та невдачі

 • Дві третини українських TikTok-хаусів прогоріли через недостатньо серйозний підхід, інвестиції у відкриття та невеликий ринок інфлюенс-реклами в Україні.

«Щоб відкрити TikTok-хаус потрібна інвестиційна подушка в розмірі $ 100 000 – $ 200 000 і готовність грати в довгу, так як інвестиції відіб’ються нескоро», – говорить засновник будинку Hype.Xata, а також першого TikTok-агентства Artmax Agency Макс Беккер.

 • Основна причина фінансових невдач – відсутність контрактів із рекламодавцями на момент запуску. Найбільшою статтею витрат є зарплати. На будинок і хороший продакшн зі зйомкою якісних рекламних інтеграцій потрібно витрачати мінімум $ 10 000 на місяць.

Хто живе в таких будинках і скільки вдається заробляти

 • У TikTok-хауса може бути два шляхи залучення блогерів. Можна зібрати готову зоряну команду і допомагати їй із рекламними контрактами та іншими супутніми послугами або вирощувати таланти самому. Будинки в Україні переважно вибирають другий варіант.
 • Рекламного ринку в українському TikTok практично немає. У соцмережі немає рекламного кабінету, а також аудиторія в Україні поки мала. Крім цього, у міжнародних компаній може бути заборона на TikTok на глобальному рівні.
 • Серед основних способів монетизації: промо музичних треків, (тіктокер-мільйонник може заробити $ 50- $ 200 за один трек), ведення аккаунтів для брендів, бренд-амбассадорство, колаборації з тіктокерамі або будинками.

«Розміщення двох роликів для «Розетка» принесло більше 1,5 млн переглядів, вартість контакту для бренду була мінімальною. Вартість розміщення бренду в українського тіктокера-мільйонника – $ 250- $ 500», – Роман Русанов, засновник uLove Media, куди входять TikTok-будинки uLove.

 • У поточній ситуації в будинків є ще один, більш стабільний спосіб заробітку – це монетизація TikTok-зірок через інші соцмережі та ресурси.

Читайте також:

Магазин проводить TikTok-конкурс для співробітників. Приз – ще більше роботи

Власник TikTok виграв суперечку за український домен

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ