Топ-10 НПФ: хто залишився в плюсі ​​в 2020 році

Недержавні пенсійні фонди (НПФ) підвели підсумок першого кварталу 2020 року. Хтось показав приріст портфеля до 17%, деякі, навпаки, пішли в мінус аж до 35%. Про це розповіли в Українській асоціації адміністраторів пенсійних фондів (УААПФ).

Які НПФ заробили більше всіх

Найбільший прибуток, за даними на 31 березня 2020 року, отримав відкритий недержавний пенсійний фонд «Український пенсійний союз» – більше 17%.

На другому місці десятки найприбутковіших НПФ «Відкритий пенсійний фонд” ФріФлайт “- приріст портфеля 16%.

За ним йдуть відкриті недержавні пенсійні фонди “Покрова” і “Соціальна підтримка” – прибутковість більше 12%.

Недержавні пенсійні фонди, які отримали найбільшу прибутковість за 1 квартал 2020 року

Джерело: УААПФ


Читайте також: Як сайт Rozetka допомагає пенсіонерам


Які НПФ зазнали збитків

Найбільший збиток, за даними на 31 березня 2020 року, отримав недержавний пенсійний фонд “Хлібний” – мінус 35%.

Крім нього, сильно зазнали збитків і відкриті пенсійні фонди “Довіра-Україна” і “Взаємодопомога” – 7,15% і 6,5% відповідно.

У НПФ “ОТП Пенсія”, який пішов в мінус 2,44%, пояснюють, що самий не ризиковий інструмент ОВДП став причиною невдалих результатів фонду в 1 кварталі цього року.

“Під впливом березневої кризи, викликаної COVID-19, дохідність ОВДП була дуже мінливою – то збільшувалася, то зменшувалася. Адже проводилися різні угоди на вторинному ринку з прибутковістю від 10% річних на початок місяця до 22% річних в кінці березня “, – розповів менеджер з управління активами ОТП Капітал Тарас Кучер.

Недержавні пенсійні фонди, які зазнали найбільших збитків за 1 квартал 2020 року

Джерело: УААПФ


Читайте також: В Україні з 1 липня підвищать прожитковий мінімум. Як зміняться соцвиплати і пенсії


Прибутковість топ-10 НПФ за активами

Серед 10 найбільших НПФ за активами найбільший прибуток за 1 квартал 2020 року одержав відкритий недержавний пенсійний фонд «Все» – приріст близько 10%.

У трійку найприбутковіших також увійшли відкриті недержавні пенсійні фонди «Україна» і «ПриватФонд» – приріст близько 3%.

Прибутковість топ-10 НПФ за активами за 1 квартал 2020 року

Джерело: УААПФ

Однак, за даними на 31 березня 2020 року, серед 10 найбільших НПФ за активами кожен другий виявився в мінусі.

Найбільше втратили відкриті недержавні пенсійні фонди «Емеріт-Україна» і «Династія», якими управляє група ICU, – збиток більше 5%. За ними йде корпоративний пенсійний фонд Нацбанку – збиток більше 4%.

У ICU запевняють, що негативна прибутковість за перший квартал – це тимчасове явище, яке пов’язане зі зміною ринкової вартості ОВДП, але ніяк не відіб’ється на прибутку вкладників.

«Облігації – це інструмент з фіксованою прибутковістю, яка відображена в договорі або проспекті емісії і гарантовано отримується в кінці терміну розміщення (погашення)», – прокоментував керуючий активами групи ICU в Україні Григорій Овчаренко.


Читайте також: Кабмін пропонує виплачувати субсидії тільки готівкою


Загальний розмір активів системи недержавного забезпечення перевищив 3 млрд грн, а кількість учасників – 874 тис. чоловік (+ майже 20 тис. учасників за рік). Однак середній розмір заощаджень все ще становить невелику суму – 3 581 гривень на людину.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ