Туреччина готова вступити у війну за Карабах

Туреччина готова надати військову підтримку Азербайджану в конфлікті з Вірменією. Як повідомляє Anadolu, про це заявив у вівторок голова МЗС Мевлют Чавушуолу.

«Туреччина готова підтримати Азербайджан як за столом переговорів, так і на полі бою», – сказав він.

В Анкарі розглядають напад на територію Азербайджану, як на свою власну, заявив заступник голови правлячої Партії справедливості і розвитку (ПСР) Мехді Екер.

Напередодні Баку підтримав президент Туреччини Реджеп Ердоган, який заявив, що «покінчити з окупацією Вірменією азербайджанських земель».

«Час платити за рахунками. Інакше Вірменія буде і далі чинити свавілля. Вона повинна піти з окупованих земель. Всі знають, що це землі Азербайджану», – сказав він, виступаючи в Стамбулі.

Бої між азербайджанськими і вірменськими військами за спірну територію з участю танків, авіації і артилерії тривають третій день, а їх масштаб став рекордним з війни 1992-94 рр, в якій загинули близько 30 тисяч осіб, а понад мільйон стали біженцями.

Міністерство оборони невизнаної Нагірно-Карабахської республіки заявило, що з початку бойових дій загинули 84 вірменських військовослужбовців. Ряд позицій, втрачених в ході ранніх зіткнень, були відбиті, заявив президент Нагірного Карабаху Араік Арутюнян.

Секретар Ради безпеки Вірменії Армен Григорян провів телефонну розмову з секретарем РБ РФ Миколою Патрушевим і, як повідомляє РІА Новини, заявив про можливість перенесення збройного конфлікту на територію Вірменії.

Це буде означати включення Договору про колективну безпеку і необхідність військової допомоги з боку Росії, у якій в Вірменії знаходиться база в місті Гюмри.

Офіційна позиція Кремля залишається стриманою і обмежується закликами припинити вогонь. Китай, США і Європейський союз також закликали зупинити бойові дії.

У вівторок прес-секретар президента Дмитро Пєсков на запитання про те, чи готова Росія надати військову підтримку Єревану після того, як Туреччина підтримала Азербайджан, відповів ухильно. «Будь-які заяви про будь-яку військову активность однозначно підливають масла у вогонь. Ми категорично проти такої активності. Ми закликаємо всі країни припинити і повернутися до мирного врегулювання конфлікту політико-дипломатичними способами», – сказав Пєсков. Рада Безпеки ООН збереться у вівторок на закрите засідання для обговорення кризи на прохання європейських держав, повідомляє AFP з посиланням на дипломатичні джерела.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ