У грудні можна спостерігати комету Леонарда: як її знайти у небі

У грудні 2021 року жителі північної півкулі зможуть спостерігати нещодавно відкриту комету Леонарда: спочатку у бінокль чи телескопи, а згодом навіть неозброєним оком. Ми розповімо вам, що таке комета, а також де та коли її шукати у нічному небі.

Що це за комета?

Комета Леонарда, або C/2021 A1, була виявлена, коли вона перебувала за орбітою Марса і ледве помітна у сильні телескопи як тьмяна пляма, у січні 2021 року. Але траєкторія її польоту проходить через внутрішню Сонячну систему, вона пролетить як повз Венеру, так і повз Землю в грудні 2021 року. І тоді вона розгорнеться навколо Сонця у січні 2022 року.

Поведінку комет загалом передбачити складно, але, за попередніми оцінками, яскравість комети Леонарда буде достатньою в грудні, щоб бути видимою в бінокль і навіть неозброєним оком. Якщо розглядати її через телескоп, вона виглядає дуже красиво: із зеленуватим блиском і довгим пиловим хвостом. Наприклад, це її фотографія, яку опублікувало NASA, створена шляхом об’єднання 62 зображень, отриманих за допомогою телескопа: один набір фотографій використовувався для зображення самої комети, інший для зображення зірок, проти яких вона летить.

Щоб досягти Сонячної системи, ця комета пройшла довгий шлях – близько 35 000 років тому вона знаходилася в афелії, найдальшій точці своєї еліптичної орбіти, розташованої на відстані 3 500 астрономічних одиниць від Сонця (астрономічна одиниця – це середня відстань від Землі до Сонця 149 млн км).

Де її шукати у небі

У грудні комету можна спостерігати у північній півкулі, для цього потрібно буде знайти кілька яскравих зірок та сузір’їв. Комета рухається досить швидко, тому її видиме становище серед зірок зміниться протягом місяця.

Наприклад, щоб спостерігати комету на початку грудня, за 90 хвилин до сходу сонця, потрібно буде знайти яскраву арктичну зірку із сузір’я Волопи. Це орієнтир, де шукати комету станом на 6 грудня 2021 року:

Для швидкої навігації сузір’ями, зірками і планетами на небі можна скористатися мобільними програмами: направте камеру смартфона на небо, і програма підпише всі небесні об’єкти. Так працюють Heavens Above, The Night Sky, Stellarium та інші.

Трохи згодом, у середині грудня, комету можна буде спостерігати після заходу сонця. Ось зображення її положення на час 14-16 грудня 2021 року, щоб пошукати комету, можна орієнтуватися на яскраві планети Венера та Сатурн.

Докладніші карти комети, що проходить по нічному небу за датами, можна переглянути на сайті EarthSky.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ