У Києві запустили інтерактивну карту якості повітря. Вже працює 50 станцій контролю

ЛУН Місто запустили інтерактивну карту якості повітря ЛУН Місто Air. Тепер кожен бажаючий може в реальному часі дізнатися, чи достатньо чисте повітря за вікном для прогулянок і чи безпечно провітрювати приміщення.


Як користуватися картою

У Києві та в передмісті установленно 50 спеціальних станцій, які вимірюють чистоту повітря. Дані з них надходять на сервер, і відразу потрапляють на карту.

Користувачеві досить перейти по посиланню і подивитися на колір відміток: якщо вони зелені – можна не переживати, повітря безпечне; якщо колір зміщується в бік червоного – справи гірші і варто відкласти довгу прогулянку.

Станції вимірювання

Зараз на мапі близько 50 станцій, і творці збираються збільшувати їх кількість.

«Моніторинг якості повітря досить складне завдання. Ще кілька років тому станції для моніторингу були занадто дорогими і використовувалися тільки вченими. Але технології не стоять на місці. Ми розробили станції вартістю до 50 доларів. У них використовується сенсор, який працює на основі розсіювання лазерного випромінювання, як і в професійних каліброваних сенсорах. Написали для них програмне забезпечення, розробили корпуси. Зараз проводимо тестування і дослідження їх показників», – розповів керівник команди розробки ЛУН Місто Air В’ячеслав Борецький.

Чому необхідно вимірювати якість повітря

За даними ВООЗ, забрудненим повітрям щодня дихають 9 з 10 чоловік. Це призводить до серцево-судинних захворювань, захворювань дихальної системи, впливає на роботу мозку. Особливо шкідливі зважені частинки розміром кілька мікронів – PM 1, PM 2,5, PM 10. Вони такі дрібні, що можуть проникати через природні бар’єри людського організму.

За даними американських та італійських вчених, висока концентрація цих частинок може погіршувати перебіг Covid-19. Станції ЛУН Місто Air вимірюють концентрацію саме цих наддрібних частинок – PM 1, PM 2,5, PM 10. А також температуру і вологість – це допомагає команді точніше визначати якість повітря.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ