У липні міжнародні резерви України зросли на 1%

Станом на 1 серпня 2020 року міжнародні резерви України становили $28,802 млрд (в еквіваленті) за попередніми даними. У липні вони збільшилися на 1%. Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Станом на 1 серпня 2020 року міжнародні резерви України становили $28,802 млрд (в еквіваленті) за попередніми даними.

Чим зумовлене зростання

Зростання резервів упродовж минулого місяця зумовлене насамперед успішним розміщенням урядом єврооблігацій.

Загалом динаміку резервів упродовж місяця визначали такі чинники:

По-перше, операції уряду з управління державним боргом. Валютні надходження на користь уряду впродовж місяця становили $1750,0 млн у тому числі $1128,7 млн – від розміщення облігацій зовнішньої державної позики (ОЗДП), $608,2 млн – від продажу облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), номінованих у валюті.

  • Водночас на обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті було спрямовано $1500,3 млн (в еквіваленті). З цієї суми $767,0 млн сплачено за ОВДП, номінованими у валюті, решта коштів – за зобов’язаннями перед іноземними кредиторами;

По-другеоперації Національного банку на міжбанківському валютному ринку. У липні попит на валюту на міжбанківському валютному ринку дещо перевищував пропозицію, тому Національний банк відновив інтервенції з продажу валюти для згладжування надмірних коливань. Їх обсяг минулого місяця становив $498,7 млн.

  • Водночас у окремі дні ситуація на валютному ринку була сприятливою, тому Національний банк мав можливість поповнювати резерви за рахунок купівлі валюти. Загальний обсяг таких інтервенцій становив $130,0 млн;

По-третє, переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). У минулому місяці їх вартість збільшилася на $406,3 млн (в еквіваленті).

Раніше повідомлялося

  • Станом на 1 липня 2020 року міжнародні резерви України за попередніми даними становили $28 515,73 млн (в еквіваленті). У червні вони збільшилися на 12,4%.
  • Чисті міжнародні резерви Національного банку України за квітень зросли на 4,8% — до $16,845 мільярда.
  • З початку 2020 року чисті резерви зросли на 6,7%.
  • Станом на 1 травня міжнародні резерви склали $25,695 мільярда, що на 3,1% вище показника місяцем раніше.
  • Раніше з НБУ заявили, що золотовалютні резерви України у 2020 році перевищать $29 млрд, незважаючи на період пікових виплат за зовнішніми боргами.

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ