У мене чотири професії: скільки я сплю і де беру на це  час

Кабір Сегал – американський письменник, композитор, продюсер, військовий ветеран, інвестиційний банкір і фінансовий директор. Він написав статтю про те, як рідко люди вирішуються змінити професію, навіть коли у них зовсім пропав інтерес до того, чим вони займаються. Компанія «Профпереклад» підготувала переклад матеріалу.

Юрист, який хоче займатися «зеленою» енергетикою, програміст, який бажає написати роман, видавець, який мріє про кар’єру ландшафтного дизайнера. Таке нині не рідкість. Може, ви теж мрієте попутно зайнятися чимось таким, що кардинально відрізняється від вашої теперішньої професії. З особистого досвіду можу сказати, що такі люди вкрай рідко наважуються на такий крок. Високі витрати на освоєння іншої професії і невизначене майбутнє зупиняють дуже і дуже багатьох.

Втім, я ні в якому разі не раджу вам продовжувати орати на нинішній роботі, не отримуючи морального задоволення і повільно, але вірно вигоряти. Думаю, правильна відповідь – займіться і тим, і іншим. Дві професії – краще, ніж одна. Ясна річ, якщо ви досягнете успіху в обох, у вас буде маса додаткових переваг.

Кабір Сегал. Джерело: особиста сторінка Facebook

У моєму випадку професій чотири: фахівець з питань корпоративної стратегії в компанії Fortune 500, офіцер-резервіст ВМС США, автор кількох книг і музичний продюсер. Зазвичай люди задають мені два питання: «Скільки ти спиш?» і «Де ти береш час на все це?» (Відповідаю: «Багато» і «Викроюю час»). Однак ці питання стосуються саме процесу, але не зачіпають причини і мотивацію. Ви отримаєте куди більше інформації, якщо запитаєте: «Для чого тобі стільки професій?» Все просто: я стаю куди щасливішим і відчуваю, що реалізовували краще, коли працюю в декількох різних сферах. А ще це допомагає домагатися кращих результатів в кожній з них. Зараз розповім, як мені це вдається.

Спонсоруйте розвиток навичок

Зарплата фахівця зі стратегії допомагає оплачувати мою кар’єру продюсера. Оскільки у мене не було досвіду в цій сфері, ніхто не заплатив би мені за продюсування музики. Спочатку мене мотивували зовсім не гроші – я обожнював джаз і класичну музику, тому запропонував свої послуги безкоштовно в обмін на придбання досвіду в новій для себе професії. Денна робота забезпечувала мене не тільки фінансово, щоб я міг дозволити собі займатися музикою. Вона також давала навички, які стали в нагоді мені в кар’єрі продюсера.

Хороший продюсер знає, як створити правильну картинку, найняти персонал, встановити терміни, знайти спонсорів і видати вже готовий продукт. Я спродюсував більше десятка альбомів і виграв кілька статуеток «Греммі». Після цього я почав отримувати пропозиції від звукозаписних компаній і музикантів – вони шукали продюсера для своїх нових альбомів. Я все ще не беру гроші за цю роботу. Можливість створювати музику, яка буде звучати століттями, – вже гарна винагорода.

У той же час я часто запрошую корпоративних клієнтів в студію на сесії звукозапису. Для людей, які цілий день стирчать в офісі, потрапити в музичне закулісся і познайомитися з виконавцями і музикантами – саме по собі цікаве заняття. Коли я був на Кубі і продюсував там альбом, один з моїх клієнтів побачив пританцьовуючих  музикантів і сказав: «Ніколи не бачив людей, які б так веселилися на роботі». Коли мої клієнти отримують подібний феноменальний досвід, це, зрозуміло, теж починає приносити гроші. Тому обидві ці професії взаємовигідні.

Заводіть друзів в різних колах

Коли я працював на Уолл-стріт, моє  професійне коло знайомств спочатку обмежувався іншими фахівцями фінансового сектора. Я спілкувався з банкірами, брокерами, аналітиками та економістами. Коли було потрібно оцінити ринок, ми всі приходили до «консенсусу». Але більшість моїх клієнтів шукали щось інше: «Дайте мені нестандартну точку зору». Я сприйняв це як знак, що треба тряхнути  зв’язками і пошукати людей, які можуть поглянути на ринок під зовсім іншим кутом.

Наприклад, один мій клієнт хотів зрозуміти, про що говорять китайці в побуті. Я письменник, отже, знайомий з іншими письменниками. Я зв’язався зі знайомим журналістом, він якраз працював у виданні, що писало  про балачки китайських громадян. Він не був пов’язаний жорсткими обмеженнями внутрішньої політики, тому зміг показати об’єкт досліджень з нової, несподіваної сторони. Клієнт оцінив це по достоїнству. У нього з’явилася нова ідея. Я закрив операцію. У мого друга з’явився новий передплатник. Обертаючись в різних колах, ви зможете вибірково знайомити людей, які ніколи б не перетнулися при інших обставинах. Вигода для всіх!

Відкривайте для себе реальні інновації

Коли працюєш в різних професіях, починаєш мимоволі бачити точки взаємодії різних ідей. І навіть можеш визначити, де саме ці ідеї повинні стикнутися. «Технології, заручені з вільними мистецтвами, які,   в свою чергу, одружені з гуманітарними науками, і все це дає нам результат, від якого співає душа », – говорив  Стів Джобс. Ось вже кого можна назвати живим втіленням комплексного мислення!

Ураган Катріна змусив багатьох музикантів покинути Новий Орлеан. Щоб зібрати грошей і допомогти тим, хто залишився в місті, я міг би створити типову неприбуткову організацію, яка випрошує у людей пожертви. Замість цього я допоміг створити більш життєздатну модель: посередництво для музикантів. Ми назвали цей проект «Зустріч Уолл-стріт і Бурбон-стріт».

Припустимо, хтось хоче замовити музиканта для вечірки в Нью-Йорку. Він йде на веб-сайт моєї організації, а там йому пропонують додати «чайові», які будуть перераховані одному з благодійних фондів Нового Орлеана. Замовник (в деяких випадках це були мої ж клієнти з інших сфер) легко знаходив бажане, музикант в Нью-Йорку отримував замовлення на концерт, а благодійний фонд в Новому Орлеані – невеличкий внесок. Завдяки роботі в банку я зумів створити зовсім інший тип організації, яка з тих пір об’єдналася з великим благодійним фондом.

Коли займаєшся тим, що тобі цікаво, кар’єра в новій професії розвивається з вогником. Відповідно, це допомагає реалізовуватися більш повноцінно. У підсумку, якщо у тебе кілька різних робіт, в якийсь момент з’ясується, що твій професіоналізм в кожній з них значно зріс.


Читати також: Українець залишив своє агентство і переїхав в Нью-Йорк. Тепер він працює дизайнером по найму

Я почала розвивати особистий бренд. Прокинулась під крапельницею і з убитою нервовою системою

Рідні були проти, просили стати юристом. Як ми з чоловіком починали бізнес з 20 шматочків мила


 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ