У Раді проголосували за “Дія City”

15 квітня 2021 року депутати прийняли за основу законопроект №4303 про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні. Це – проект про спеціальний режим для IT-галузі «Дія City», який активно обговорюють у співтоваристві останнім часом.

«Дія City» – це спеціальний режим для українських IT-компаній, які зможуть подавати заявки на участь в ньому, і який буде діяти 15 років. Серед його основних положень:

  • Усі компанії, які хочуть стати учасниками «Дія City», повинні подавати заявки, їх включають до реєстру, вони називаються резидентами «Дія City».
  • Вводиться поняття гіг-співробітників і гіг-контрактів.
  • Резидент «Дія City» може укласти з фіз. особою договір, за яким такий гіг-співробітник зобов’язується особисто виконувати роботу, визначену компанією. Ця робота буде складатися із завдань (гігів), проектів і розпоряджень роботодавця або його гіг-співробітників, а сам роботодавець зобов’язується оплачувати роботу гіг-співробітника і забезпечувати належні умови праці, якщо робота не виконується дистанційно (гіг-контракт).
  • Вводиться спеціальний податковий режим для компаній-учасників: податок на доходи фіз. осіб 5%, ЄСВ від мінімальної зарплати, корпоративний податок на вибір: або податок на прибуток 18%, або податок на виведений капітал 9%, військовий збір – 1,5%.

Першу версію законопроекту про «Дія City» критикували багато учасників ринку, зокрема, за ризики для роботи компаній з ФОП, за занадто широкі повноваження Мінцифри з управління «Дія City» і т.д.

Після цього у міністерстві проект закону допрацювали і в березні 2021 року представили оновлену версію. Але у IT-спільноти все ще залишалися питання до проекту, зокрема, до договорів про не переманювання і утриманні від конкурентних дій.

У Мінцифри підкреслюють, що частина правок (наприклад, прибрати норму про не переманювання, яка може ускладнити зміну роботи для співробітників компаній-учасників) не була внесена у проект, за який 15 квітня голосували у Раді. Їх обіцяють прибрати до другого читання.

Ставки податків для компаній-резидентів «Дія City» описані в окремому законопроекті, який винесуть на голосування у першому читанні після проекту №4303.

 

banda.media

Обязательно подпишитесь на наш Telegram канал

ПОДПИСЫВАЮСЬ
ПОТОМ